Kolorowa przestrzeń publiczna. Pawilony od Rotative Studio

Kolorowa przestrzeń publiczna. Pawilony od Rotative Studio

Pawilony w Szwajcarii, zdj. Rotative Studio

Firma architektoniczna Rotative Studio stworzyła przedstawia trzy kolorowe pawilony, które stanęły  na placu Place du Marché w Aigle w Szwajcarii. Obiekty są miejscami do czytania, odpoczynku i spotkań towarzyskich.

Zaprojektowane przez Rotative Studio konstrukcje mają być „zabawną interwencją, która może pomóc ożywić Place du Marché”. „Ten plac ulegnie transformacji w ciągu najbliższych lat, stanie się bardziej zielony i znacznie bardziej przyjazny dla pieszych” – mówi Caterina Viguera, współzałożycielka Rotative Studio.

Pawilony w Szwajcarii, zdj. Rotative Studio

Trzy pawilony zbudowane są ze stali, którą pokrywają fasady ze sklejki Méranti. Wnętrza pawilonów zostały uświetnione modrzewiowymi podłogami i meblami z tego samego surowca. Otwory w formach pokryto aluminium, aby chronić wnętrza pawilonów przez zalaniem i zniszczeniem. Rotative Studio wybrało te materiały ze względu na ich wytrzymałość i trwałość, co było szczególnie ważne, pawilony mają być bowiem długowieczne. Po siedmiu latach zostaną przeniesione w inne miejsce w mieście.

Pawilony w Szwajcarii, zdj. Rotative Studio

„Mieszkańcy korzystają z pawilonów na różne sposoby – organizują w nich koncerty, przedstawienia teatralne, degustacje win, prowadzone przez lokalnych winiarzy, oraz warsztaty. Dzieci najbardziej przywłaszczyły sobie konstrukcje: zwykle przychodzą na plac po szkole i bawią się konstrukcjami na wiele sposobów” – opowiadają architekci.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.