Kolorowa przestrzeń publiczna. Pawilony od Rotative Studio
Kolorowa przestrzeń publiczna. Pawilony od Rotative Studio
Pawilony w Szwajcarii, zdj. Rotative Studio
Firma architektoniczna Rotative Studio stworzyła przedstawia trzy kolorowe pawilony, które stanęły na placu Place du Marché w Aigle w Szwajcarii. Obiekty są miejscami do czytania, odpoczynku i spotkań towarzyskich.
Zaprojektowane przez Rotative Studio konstrukcje mają być „zabawną interwencją, która może pomóc ożywić Place du Marché”. „Ten plac ulegnie transformacji w ciągu najbliższych lat, stanie się bardziej zielony i znacznie bardziej przyjazny dla pieszych” – mówi Caterina Viguera, współzałożycielka Rotative Studio.
Pawilony w Szwajcarii, zdj. Rotative Studio
Trzy pawilony zbudowane są ze stali, którą pokrywają fasady ze sklejki Méranti. Wnętrza pawilonów zostały uświetnione modrzewiowymi podłogami i meblami z tego samego surowca. Otwory w formach pokryto aluminium, aby chronić wnętrza pawilonów przez zalaniem i zniszczeniem. Rotative Studio wybrało te materiały ze względu na ich wytrzymałość i trwałość, co było szczególnie ważne, pawilony mają być bowiem długowieczne. Po siedmiu latach zostaną przeniesione w inne miejsce w mieście.
Pawilony w Szwajcarii, zdj. Rotative Studio
„Mieszkańcy korzystają z pawilonów na różne sposoby – organizują w nich koncerty, przedstawienia teatralne, degustacje win, prowadzone przez lokalnych winiarzy, oraz warsztaty. Dzieci najbardziej przywłaszczyły sobie konstrukcje: zwykle przychodzą na plac po szkole i bawią się konstrukcjami na wiele sposobów” – opowiadają architekci.
Studio Austin Matt Fajkus Architecture zaprojektowało wyjątkowy hangar dla łodzi, który wyróżnia się perforowanymi metalowymi fasadami, których zadaniem jest równoważenie światła we wnętrzach budynku i cienia przez cały rok. Projekt nazwany Filtered Frame Dock stanie w Austin w Teksasie.
Hiszpański architekt Santiago Calatrava ujawnił swój projekt pawilonu Kataru na nadchodzące Expo 2020, które odbędzie się w Dubaju. Projekt czerpie inspiracje z elementów przedstawionych na godle Kataru - dwóch skrzyżowanych, zakrzywionych mieczy, tradycyjnej łodzi dhow i wyspy porośniętej palmami.
Instytut Dizajnu w Kielcach ogłosił konkurs na koncepcję instalacji artystycznej "Wieje jak w …?". Konstrukcja ma nawiązywać do motywu wiatru, jego nieuchwytności i wyjątkowości.
Wschód nie pozostaje w tyle! Lubelskie studio 081 Architekci opublikowało projekt minimalistycznego domu jednorodzinnego, którego prosta bryła skonstruowana z materiałów najwyższej jakości zachwyca harmonią. Budynek w kształcie litery L został zaprojektowany na zlecenie prywatnego inwestora. Dom stanie w jednej z niewielkich miejscowości pod Lublinem.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.