Kolorowe tuby w Londynie

Kolorowe tuby w Londynie

Sonic Bloom, zdj. Yuri Suzuki

Japoński artysta i projektant Yuri Suzuki prezentuje Sonic Bloom, interaktywną instalację stworzoną z różnokolorowych rurek, których funkcją jest przekazywać dźwięk z jednej części do innej. Forma konstrukcji nawiązuje do kształtu rozkwitających kwiatów.

Każdy z „rogów” Sonic Bloom jest tubą przekazującą dźwięk, co oznacza, że ​​ludzie mogą komunikować się ze sobą poprzez połączone ze sobą tuby, stojąc w różnych miejscach instalacji. Interaktywna konstrukcja została otwarta dla publiczności w Brown Hart Gardens w londyńskiej dzielnicy Mayfair, gdzie pozostanie przez 12 miesięcy.

Sonic Bloom, zdj. Yuri Suzuki

 

Sonic Bloom poza oryginalnym kształtem charakteryzuje się jaskrawymi, wyraźnymi kolorami. Ma to związek z osobistymi przeżyciami autora. „Wybrałem kolory podstawowe, ponieważ mam dysleksję – [jaskrawe odcienie] pomagają w czytaniu” – powiedział Suzuki. „Dzięki tym wyraźnym podziałom ludzie mogą łatwo stwierdzić, skąd dociera słyszany przez nich dźwięk. Kolory podstawowe będą również bardzo dobrze pasować do każdego krajobrazu” – dodaje.

Sonic Bloom, zdj. Yuri Suzuki

 

Projektant podkreśla również, jak ważnym aspektem instalacji jest możliwość wejścia w interakcję z odbiorcą. „Osobiście uważam, że zwykły posąg znajdujący się w sferze publicznej nie zapewnia społeczności wystarczającej stymulacji. Jeśli zaś ludzie aktywnie z niego korzystają, sztuka publiczna nabiera znaczenia” – mówi Yuri Suzuki.

Sonic Bloom, zdj. Yuri Suzuki

 

Instalacja została dopracowana w każdym calu, o czym świadczy możliwość „odwiedzenia” jej w formie cyfrowej. Głosy użytkowników będą nagrywane i przekształcane w animacje, które ostatecznie zostaną udostępnione na stronie internetowej.

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.