Kolory dzieciństwa w projekcie rewitalizacji Museum of Childhood

Kolory dzieciństwa w projekcie rewitalizacji Museum of Childhood

V&A Museum of Childhood, zdj. AOC

Firma AOC Architecture zaprezentowała swoje propozycje rewitalizacji wnętrz Museum of Childhood w Londynie. Kolorowe, bajeczne kompozycje nawiązują do historii budynku, w którym znajduje się muzeum, wpisując się jednocześnie we współczesne trendy w projektowaniu.

Eksplozja kolorów

Podczas trwającego remontu londyńskiego muzeum, firma AOC dokonała analizy fotomikrograficznej żelaznej konstrukcji, na której opiera się budynek. Badanie wykazało, że na przestrzeni lat, od jego powstania w latach 70. XIX wieku, jego wnętrza były przemalowywane 30 razy. Projektanci, zainspirowani dziejami budynku, postanowili stworzyć nową koncepcję, która połączy nowoczesną funkcjonalność z historią. Oprócz niektórych wzorów na ścianach, odtworzono również 150-letni wzór podłogi w hali głównej.

dzieci
V&A Museum of Childhood, zdj. AOC

Projektanci zapewniają, że projekt galerii stara się zrównoważyć zasady bezpieczeństwa w wystawianiu obiektów sztuki z możliwością angażowania się w zabawę przez dzieci i dorosłych. Dlatego też eksponaty będą umieszczane na różnych wysokościach, na specjalnie zaprojektowanych do tego celu kubikach i półkach.

dzieci2
V&A Museum of Childhood, zdj. AOC

„Chcemy, aby muzeum w swoich obiektach, historiach i doświadczeniach odzwierciedlało szeroką, wielopokoleniową publiczność” – mówią architekci.

dzieci3
V&A Museum of Childhood, zdj. AOC

Modernizacja budynku ruszy w maju tego roku. Muzeum zostanie zamknięte na dwa lata. „To obiekt szczególnie kochany przez lokalną społeczność, ale też wymagający modernizacji. Ten ambitny plan transformacji umożliwi Muzeum Dzieciństwa uwolnienie jego ogromnego potencjału, a także dbanie o potencjał przyszłych pokoleń” – oświadczył zarząd muzeum.

dzieci4
V&A Museum of Childhood, zdj. AOC

źródło: bdonline.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.