Kompleks dla Ministerstwa Środowiska Wodnego i Rolnictwa w Rijadzie

Kompleks dla Ministerstwa Środowiska Wodnego i Rolnictwa w Rijadzie

Ministerstwo Środowiska Wodnego i Rolnictwa w Rijadzie, zdj. Brooks + Scarpa

Praktyka architektoniczna Brooks + Scarpa przedstawia nowy projekt, stworzony specjalnie dla Ministerstwa Środowiska Wodnego i Rolnictwa w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej. W skład kompleksu o powierzchni ponad 1,2 miliona stóp kwadratowych wejdzie siedem budynków zasilanych w 75% energią pozyskiwaną ze słońca.

W kompleksie Ministerstwa Środowiska Wodnego i Rolnictwa będzie pracować ok. 5 tysięcy osób każdego dnia, musiano więc zadbać o wygodne połączenia między różnymi budynkami, aby zapewnić swobodny przepływ informacji w środowisku pracy i możliwości do poznawania się i zacieśniania więzi. Główną ulicą całego kompleksu będzie „Viale” – ulica spacerowa, którą otaczają tereny zielone. Przyległe do niej ogrody zapewnią cień i miejsce do rekreacji pracownikom Ministerstwa i lokalnym mieszkańcom. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom architektonicznym we wszystkich budynkach, jak i w otaczających go ogrodach będzie panować przyjemny chłód.

Ministerstwo Środowiska Wodnego i Rolnictwa w Rijadzie, zdj. Brooks + Scarpa

 

Znajdujące się na parterze sklepy i inne obiekty użyteczności publicznej zostaną połączone z ogrodami i ulicą spacerową, aby stworzyć otwartą na siebie, przyjazną użytkownikowi całość. Jak mówią odpowiedzialni za projekt architekci, projekt uwzględnia lokalne dziedzictwo kulturalne, aby wszyscy mogli poczuć się w pracy jak u siebie. Organizacja przestrzeni ma „przedstawiać kulturę saudyjską, ale także zmienić sposób życia, zabawy i pracy ludzi na nowy, kultywując jednak odwieczne tradycje, takie jak hojność i gościnność” – mówią architekci z Brooks + Scarpa.

Ministerstwo Środowiska Wodnego i Rolnictwa w Rijadzie, zdj. Brooks + Scarpa

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.