Kompleks mieszkaniowy w Paryżu

Kompleks mieszkaniowy w Paryżu

Maréchal Fayolle, zdj. Vincent Hecht

Studio SANAA prezentuje niedawno ukończony kompleks mieszkaniowy w Paryżu. Osiedle obejmuje cztery budynki mieszczące łącznie ponad 100 mieszkań socjalnych.

Zlokalizowany w zachodnim Paryżu, przy alei Maréchal Fayolle, kompleks został zaprojektowany przez japońską firmę architektoniczną SANAA, kierowaną przez Kazuyo Sejima i Ryue Nishizawa. Projektując budynki, architekci postawili na płynne, obłe kształty i kolor biały, który doskonale pasuje do ich niestandardowej formy. Osiedle zostało zaprojektowane w takim sposób, aby zmaksymalizować naturalne światło i umożliwić przepływ świeżego powietrza.

Maréchal Fayolle, zdj. Vincent Hecht

Kompleks sąsiaduje bezpośrednio z parkiem, było więc projektowane tak, by było z nim estetycznie spójne: projektujący kompleks zadbali, by między blokami znalazło się dużo zieleni. Obecność roślinności" ożywia" surowe, minimalistyczne fasady budynków i nadaje im więcej przytulności.

Maréchal Fayolle, zdj. Vincent Hecht

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.