Extreme Habitat 2022. Konkurs
Trwa rejestracja do konkursu Extreme Habitat 2022. Zadaniem uczestników będzie stworzenie projektu domu dla czteroosobowej rodziny.
Co z budową kompleksu przedszkolno-szkolnego w Lipie Piotrowskiej, za którego projekt odpowiada studio architektoniczne Maćkow Praktyka Projektowa? Wizja nowoczesnej, doskonale zaprojektowanej, dbającej o wygodę i zdrowie uczniów i nauczycieli placówki przypadła do gustu opinii publicznej i stała się przyczynkiem do dyskusji o tym, jak powinny wyglądać polskie szkoły i przedszkola.
Opublikowany pewien czas temu projekt kompleksu edukacyjnego w Lipie Piotrowskiej wywołał entuzjazm w świecie architektury. Wizja studia Maćkow Praktyka Projektowa przedstawia nowoczesny, jasny, pełen przestrzeni do zabawy i nauki budynek. Jego elewacje zostaną utrzymane w neutralnych kolorach, podobnie jak wnętrza. Harmonijny projekt ma pomóc dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym skupić się na powierzonych im zadaniach i pobudzić je do kreatywnych zabaw.
Placówka pomieści 1200 uczniów – 1000 dzieci w wieku szkolnym i 200 przedszkolaków. W budynku znajdą się 32 sale lekcyjne i 8 sal przedszkolnych, sale komputerowe, językowe, laboratoria chemiczne, fizyczne oraz biologiczne, a także odpowiednio wyciszona sala przeznaczona do nauki muzyki. Uczniom zostaną zapewnione również przestrzenie rekreacyjne: trzy sale gimnastyczne, świetlice i biblioteka. W kompleksie znajdą się również boiska i zewnętrzne przestrzenie sportowe. Pierwotnie planowano także budowę basenu, ale zaniechano tego pomysłu ze względu na ograniczenia finansowe.
Do głównych założeń projektu, oprócz funkcjonalności i estetycznej harmonii należała również ekologia i obniżenie kosztów utrzymania placówki. Dlatego też budynek zostanie wyposażony w panele fotowoltaiczne, systemu odzyskiwania wody oraz zielone dachy, które poprawią jakość powietrza w budynku i jego okolicach.
Kiedy doczekamy się realizacji projektu? „Obecnie jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwolenia wodno-prawnego i pozwolenia na budowę. Jeśli je otrzymamy zostanie ogłoszony przetarg. Mamy nadzieję, że uda się go ogłosić jeszcze w tym roku - oznajmia Krzysztof Świercz z Zarządu Inwestycji Miejskich. Jak podaje portal Gazeta Wrocławska, ukończenia kompleksu możemy spodziewać się w roku 2024. Całkowity koszt budowy ma wynieść ok. 70 milionów złotych.
Trwa rejestracja do konkursu Extreme Habitat 2022. Zadaniem uczestników będzie stworzenie projektu domu dla czteroosobowej rodziny.
Studio Z3Z Architekci przedstawia projekt oryginalnego domu jednorodzinnego położonego wśród leśnego krajobrazu. Dom charakteryzuje się nowoczesną bryłą i nietuzinkowymi elewacjami. Te zostały bowiem pokryte blaszanymi panelami, które zaskakująco dobrze prezentują się w naturalnym otoczeniu.
Organizatorzy konkursu Floor Plan Battle, organizacja Non Architecture Competitions, ogłosili kolejną edycję tego wyjątkowego wydarzenia. Ci, którzy jeszcze nie słyszeli o tym konkursie, mogą być nieco zdziwieni jego nietuzinkową formułą. Na opracowanie koncepcji i sporządzenie projektu architektonicznego uczestnicy będą mieli bowiem 48 godzin.
Skromna forma, ciemna elewacja… czy tak proste połączenie może być przepisem na luksusową rezydencję? Najwyraźniej tak. Zespół projektowy z JABRAARCHITECTS zadziałał zgodnie z zasadą, że mniej znaczy więcej, i trzeba przyznać, że wyszło im to na dobre. Nowy projekt domu w Izabelinie zachwyca harmonią kształtów i jakością materiałów widoczną już na pierwszy rzut oka.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.