Konkurs Stowarzyszenia Dachy Zielone na najlepszą pracę dyplomową

Konkurs Stowarzyszenia Dachy Zielone na najlepszą pracę dyplomową

Materiały organizatora

Polskie Stowarzyszenie Dachy Zielone zaprasza architektów do udziału w konkursie na najlepszą pracę dyplomową. Do konkursu można zgłaszać prace, które poruszają tematykę zielonych dachów i elewacji.

Zielone dachy i elewacje budynków pokryte bujną roślinnością to jeden z największych trendów architektonicznych w ostatnim czasie. Oprócz tego, że cieszą oczy obserwatorów i użytkowników, a także stwarzają możliwość kontaktu z naturą nawet w centrum dużych miast, są także rozwiązaniem przyjaznym środowisku.

Do konkursu mogą zostać zgłoszone Prace, które zostały obronione w roku 2021 lub 2022, uzyskały co najmniej ocenę dobrą, dotyczą poniższych zagadnień:

 ▪ zielony dach,

▪ dach z roślinami w uprawie ekstensywnej (potocznie: dach ekstensywny),

▪ dach z roślinami w uprawie intensywnej (potocznie: dach intensywny),

▪ dach z roślinami w uprawie półintensywnej (potocznie: dach półintensywny),

▪ dach bioróżnorodny,

▪ żyjąca ściana,

▪ roślinna ściana,

▪ zielona elewacja,

▪ ogród wertykalny.

Jury konkursu doceni funkcjonalność projektów, jakość projektowania, walory estetyczne oraz ekologiczne.

Zgłoszenia do konkursu można zgłaszać do 15 lutego 2023. Zgłoszenia składać należy przez stronę organizatora. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.