Konkurs dla studentów. Zaprojektuj dolinę Wierzbaka

Konkurs dla studentów. Zaprojektuj dolinę Wierzbaka

Materiały organizatora

Miejsca Pracownia Urbanistyczna w Poznaniu ogłasza konkurs dla studentów na koncepcję zagospodarowania fragmentu doliny Wierzbaka pomiędzy osiedlami Bonin i Winiary. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Poznania.

Zaproszenie do konkursu jest kierowane do studentów I i II stopnia kierunków takich jak architektura, urbanistyka, architektura krajobrazu, gospodarka przestrzenna, zintegrowane planowanie rozwoju lub kierunków pokrewnych Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz, Uniwersytetu Przyrodniczego i Collegium Da Vinci w Poznaniu.

„Zadanie konkursowe to opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu zieleni publicznej dla fragmentu doliny Wierzbaka pomiędzy osiedlami Bonin i Winiary, które umiejętnie połączy funkcje: rekreacji, retencji, komunikacji wewnątrz osiedla oraz parkowania. Ważna jest też wykonalność projektu i możliwość wykorzystania go przy sporządzaniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ulic Winiarskiej, Szydłowskiej i Witosa" w Poznaniu” – czytamy na stronie organizatora.

Jak ogłaszają organizatorzy, najlepsze prace zostaną wykorzystane w procesie tworzenia projektu. Na zwycięzców czekają ponadto nagrody pieniężne:

  • 1 miejsce - 3000 zł,
  • 2 miejsce - 2000 zł,
  • 3 miejsce - 1000 zł.

Prace konkursowe można zgłaszać do 31 maja 2022 r. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.