Konkurs im. prof. Władysława Czarneckiego

Konkurs im. prof. Władysława Czarneckiego

Plakat wydarzenia

Poznański oddział SARP zaprasza studentów i absolwentów Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Artystycznego do udziału w Konkursie im. prof. Władysława Czarneckiego. W ramach konkursu zostanie wyłoniona najlepsza praca semestralna.

Studencki konkurs na najlepszy projekt semestralny jest corocznym, stałym wydarzeniem w harmonogramie działalności poznańskiego oddziału SARP. Ma też swoją niemałą tradycję i początek sięgający 1984 roku. Jak wspomina Klemens Mikuła (Wiceprezes ds. twórczości w kadencji 1984-87), pomysłodawcami konkursu upamiętniającego postać profesora Czarneckiego byli młodzi architekci Krzysztof Frąckowiak i Stanisław Sipiński, którzy na posiedzeniu Zarządu poznańskiego oddziału SARP  w dniu 23 czerwca 1984 r., wystąpili z pomysłem organizacji cyklicznego Konkursu Stowarzyszenia Architektów Polskich na najlepszą pracę semestralną wykonaną przez studenta Architektury na Politechnice Poznańskiej. Pomysł Konkursu idealnie wpisał się w realizowany, po dziś dzień, program integracyjny: SARP- Studenci Architektury. Nie można było wymyślić lepszej formuły wzajemnego poznawania, integracji, oddziaływania, zachęty, promocji idei konkursowej. Jednomyślnie ustanowiono patrona konkursu, którym został profesor Władysław Czarnecki” – możemy przeczytać na stronie organizatora.

Uczestnicy mogą podejść do rywalizacji w trzech kategoriach: Najlepsza architektoniczna praca semestralna, Najlepsza urbanistyczna praca semestralna i Najlepsza praca semestralna w zakresie architektury wnętrz.

Termin przesyłania zgłoszeń upłynie 18 kwietnia tego roku. Najlepsze prace przejdą do kolejnego etapu.

Więcej informacji na stronie organizatora.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.