Konkurs na fotografię architektoniczną Gdyński Modernizm w Obiektywie 2022

Konkurs na fotografię architektoniczną Gdyński Modernizm w Obiektywie 2022

Zdjęcie udostępnione przez organizatorów

Miasto Gdynia zaprasza profesjonalistów i amatorów fotografii do udziału w konkursie Gdyński Modernizm w Obiektywie 2022. Uczestnicy będą mogli sprawdzić się w sześciu kategoriach.

Jak piszą organizatorzy na stronie wydarzenia, konkurs ma na celu promocję modernizmu gdyńskiego oraz samego miasta, które od wielu lat jest kulturalnym i artystycznym sercem Trójmiasta. Prace konkursowe można nadsyłać do sześciu różnych kategorii:

  1. GIE – „Geometria i ekspresja” – geometria w architekturze, w tym kubistyczne, lub opływowe formy architektury modernistycznej Gdyni. Autorskie ujęcia kamienic, budynków, willi oraz ich wybranych fragmentów.
  2. GDM - "Gdyński detal modernizmu” – kadry najbardziej oryginalnych detali architektonicznych gdyńskiego modernizmu, w tym fotografie, które pozwolą na popularyzację oraz edukację architektoniczną modernizmu; zwrócenie uwagi na potrzebę ratowania, ochrony oraz renowacji detali architektonicznych obiektów gdyńskiego modernizmu. Przykładowo kadry modernistycznej stolarki otworowej – drzwi, okien, bram, furtek, świetlików itp.
  3. AI – „Architektura i iluzja” – fotograficzno-architektoniczne impresje gdyńskiej architektury w różnych porach dnia oraz warunkach atmosferycznych (mżawka, burza, mgła); kadry wieczorne, nocne, architektura na styku z wodą, odbicia brył,
  4. MM – „Modernizmy metropolitalne” – autorski zestaw wybranych obiektów architektury modernistycznej z czterech miast Pomorza – Gdyni, Gdańska, Sopotu i Wejherowa. Praca może podkreślać różnice, różnorodność estetyczną modernizmów każdego z miast lub uwypuklać cechy wspólne.
  5. BCAP – „Blaski i cienie architektury PRL” - tematem przewodnim kategorii jest architektura modernistyczna 2 poł. XX wieku (od 1955 do 1989 r.) na terenie całej Polski, kadry mogą przedstawiać zarówno budynki wciąż funkcjonujące, odnowione lub znakomicie zachowane, jak i te wymagające „reanimacji” oraz zagrożone wyburzeniem.
  6. WM - "Wnętrze miasta” – fotografie w duchu ‘street photo’ – dokumentujące architekturę i życie społeczne współczesnego miasta. Kadry oddające autorskie, subiektywne spojrzenie na „wnętrze” wybranego miasta. W tej kategorii można zgłaszać zdjęcia z różnych miast w Polsce i na świecie.

Uczestnik może nadesłać maksymalnie do 4 zdjęć w każdej z powyższych 6 kategorii.

Termin składania prac mija 12 sierpnia 2022. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.