Konkurs na koncepcję wystawy w Auschwitz-Birkenau

Konkurs na koncepcję wystawy w Auschwitz-Birkenau

Obóz koncentracyjny Auschiwitz-Birkenau, zdj. Wikicommons

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu ogłosiło konkurs na koncepcję plastyczną oraz architektoniczno-budowlaną nowej wystawy, która opowie historię mieszkańców ziemi oświęcimskiej w niezwykle trudnym okresie II wojny światowej.

Przedmiotem konkursu jest opracowanie o charakterze twórczym koncepcji plastycznej oraz architektoniczno-budowlanej wraz z uwzględnieniem wytycznych konserwatorskich dla wystawy, pn. Polacy w KL Auschwitz. Mieszkańcy ziemi oświęcimskiej w czasie II wojny światowej, w bloku A-15 na terenie Muzeum, uwzgledniającej opracowane przez organizatora wytyczne merytoryczne i zgodnej z treścią i wymową merytoryczną istniejącego scenariusza wystawy” – możemy przeczytać w ogłoszeniu o konkursie” – piszą organizatorzy.

Nadesłane prace będą oceniane pod względem walorów artystycznych i spójności kompozycji, wrażliwości w interpretacji scenariusza, podejścia projektantów do zabytkowego charakteru bloku A, w którym wystawione zostaną eksponaty, a także funkcjonalności, adekwatności i ekonomiki zaproponowanych przezeń rozwiązań.

W jury konkursu zasiądą m.in. prof. Rafał Ziembiński, Robert Płaczek, dr Piotr Lewicki, Andrzej Kacorzyk, Jolanta Banaś-Maciaszczyk, Danuta Majewska-Motyl, a także inni specjaliści, architekci i kuratorzy związani z Muzeum.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie można składać do 19 lipca 2021, termin składania prac mija zaś 20 września 2021.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne, z których najwyższa wyniesie 25 tys. zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.