Konkurs na opracowanie projektu koncepcyjnego Osiedla Zielone Wzgórza w Pile

Konkurs na opracowanie projektu koncepcyjnego Osiedla Zielone Wzgórza w Pile

Piła, zdj. zycie.pila.pl

Gmina Miasto Piła i SARP zapraszają architektów do udziału w konkursie architektoniczno – urbanistycznym na opracowanie projektu nowego osiedla Zielone Wzgórza w Pile.

W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie architekci, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia. Organizatorzy przedstawili kryteria, według których będą oceniać prace nadesłane przez uczestników: jakość relacji przestrzennych, funkcjonalnych i programowych z otoczeniem, nowatorstwo i jakość rozwiązań architektonicznych, funkcjonalnych i estetycznych zagospodarowania, nowatorstwo i jakość rozwiązań proekologicznych i oszczędności energii, elastyczność użytkowania (podatność na zmiany w przyszłości) oraz potencjalna elastyczność realizacji – możliwość etapowania.

„Celem Konkursu jest przeprowadzenie szerokiej konfrontacji twórczych prac projektowych oraz uzyskanie najlepszej pod względem funkcjonalno-przestrzennym koncepcji urbanistycznoarchitektonicznej zagospodarowania terenów objętych Konkursem. Przedstawiona koncepcja powinna przewidywać rozwiązania przyszłościowe jednocześnie realne do wykonania. Idea budowy Osiedla Zielone Wzgórza zakłada powstanie osiedla wyróżniającego się, nie tylko w skali samego miasta Piły ale też regionu a nawet kraju, walorami przestrzennymi, architektonicznymi i funkcjonalno-użytkowymi, w którym uzyskano optymalne wskaźniki ekonomiczne i atrakcyjne założenia programowe. Zamawiający oczekuje nowoczesnego, funkcjonalnego, przyjaznego mieszkańcom, układu urbanistycznego oraz nowoczesnej formy architektonicznej, mogącej stać się wizytówką i symbolem współczesnego miasta, ale jednocześnie funkcjonalnych i energooszczędnych budynków, o niskich kosztach eksploatacji. 29. Zadaniem Konkursu jest rozwiązanie problemu projektowego dotyczącego realizacji inwestycji Osiedle Zielone Wzgórza w Pile przy uzyskaniu najlepszego pod względem przestrzennym, funkcjonalnym, estetycznym i eksploatacyjnym rozwiązania, poprzez wybór spośród zaprezentowanych w Konkursie koncepcji oraz wskazanie Autora najlepszej Pracy Konkursowej” – możemy przeczytać w materiałach udostępnionych przez organizatorów.

Zgłoszenia do konkursu należy wysłać do 8 października 2021. Termin składania prac konkursowych mija 24 stycznia 2022. Komunikacja oraz składanie wniosków i prac będą odbywać się za pośrednictwem  Elektronicznej Platformy Konkursowej. Więcej informacji, kalendarium i regulamin znajdziecie na stronie organizatora.

Plakat wydarzenia

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.