Konkurs na projekt Narodowego Archiwum Cyfrowego

Konkurs na projekt Narodowego Archiwum Cyfrowego

Materiały organizatora

Narodowe Archiwum Cyfrowe oraz Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich prezentują konkurs na koncepcję siedziby Narodowego Archiwum Cyfrowego w Warszawie. Autor wybranej przez jury pracy konkursowej będzie zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.

Celem Konkursu jest uzyskanie najlepszej pod względem architektonicznym, przestrzennym i funkcjonalno–użytkowym koncepcji adaptacji i modernizacji nowej siedziby Narodowego Archiwum Cyfrowego w Warszawie oraz koncepcji zagospodarowania terenu w obszarze wskazanym w Załączniku nr 6a do Regulaminu jako zakres opracowania konkursowego. Przedmiotem konkursu jest wykonanie koncepcji architektonicznej adaptacji i modernizacji nowej siedziby Narodowego Archiwum Cyfrowego w Warszawie oraz koncepcji zagospodarowania terenu objętego opracowaniem konkursowym” – czytamy w opisie organizatora.

„Teren opracowania konkursowego znajduje się przy ul. Rakowieckiej 2D w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Na działce znajduje się nieużytkowany obecnie budynek stanowiący południową część dwuczęściowego budynku należącego do Zespołu budowlanego dawnych Koszar Mokotowskich, wpisanego 18.09.2019 roku do rejestru zabytków pod numerem A-1542 który przeznaczony jest na nową siedzibę Narodowego Archiwum Cyfrowego” – piszą organizatorzy. Zadaniem uczestników będzie stworzenie projektu przebudowy obiektu, z uwzględnieniem jego poddasza, które sprosta zadaniom, które stoją przed placówką, a także wymaganiom jej użytkowników.

Zdobywca pierwszej nagrody otrzyma 30 tys. zł i możliwość realizacji swojego projektu. Wnioski o dopuszczenie do konkursu można składać do do 25 listopada 2022 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.