Konkurs na projekt Ogrodu Społecznego w Bydgoszczy

Konkurs na projekt Ogrodu Społecznego w Bydgoszczy

Plakat wydarzenia

Miasto Bydgoszcz ogłosiło konkurs na najlepszy projekt Ogrodu Społecznego przy Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Ogród ma być przyjemnym miejscem do relaksu i zabawy, a także przestrzenią, która zachęci mieszkańców do podejmowania działań na rzecz dobra społeczności.  

Ogłoszenie konkursu jest wyrazem starań Miasta o wzmacnianie aktywności lokalnej i budowanie wspólnotowości. Stanowi też odpowiedź na potrzeby mieszkańców i mieszkanek by stworzyć w mieście przestrzeń spotkań sąsiedzkich, kontaktu z naturą oraz promocji zdrowego trybu życia. Ogród społeczny BCOPW będzie również kolejną przestrzenią przeznaczoną do wykorzystania na potrzeby rozmaitych inicjatyw pozarządowych.

Ogród społeczny w swojej idei powstać ma wysiłkiem wielu ludzi – społeczników, okolicznych mieszkańców i organizacji pozarządowych. To ma być proces w którym zaangażowane będą różne grupy społeczne. Wyłoniona w ramach konkursu zwycięska koncepcja na ogród społeczny ma być punktem wyjścia do wspólnych prac” – piszą organizatorzy konkursu.

Konkurs ma charakter otwarty i jednoetapowy. Zgłoszenia wraz z projektem terenu należy przesłać do dn. 31 marca 2021. Więcej informacji o konkursie znajdziecie w regulaminie.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.