Konkurs na projekt Parku Edukacji Ekologicznej w Bielsku-Białej

Konkurs na projekt Parku Edukacji Ekologicznej w Bielsku-Białej

Spółka AQUA S.A. zaprasza architektów i urbanistów do udziału w konkursie na projekt Parku Edukacji Ekologiczne AQUA w Bielsku-Białej. Misją nowej instytucji będzie uświadamianie obywateli w sprawach kondycji środowiska naturalnego, ekologii oraz sposobów o dbania o wspólne dobro.

Budynek ma powstać przy ulicy Czesława Tańskiego w Bielsku-Białej. Od projektów sędziowie będą oczekiwać funkcjonalności, wysokiego poziomu artystycznego i – co niezwykle istotne – niskich kosztów utrzymania i eksploatacji budynku.
Organizatorzy wyszczególnili elementy, które muszą zostać uwzględnione w projektach. Należą do nich: 4 sale edukacyjne i hol wystawienniczy, kompleks basenowy z niecką sportową na 8 torów i widownią, niecką szkoleniową do nauki pływania, niecką rekreacyjną, niecką solankową, niecką dla niemowląt i brodzikiem oraz zjeżdżalnią, grota solna, sauna, niecka solankowa, a także kawiarnia i restauracja. W kompleksie mają znaleźć się również parking podziemny i nadziemny oraz myjnia samochodowa. Projekt ma uwzględnić zagospodarowanie przylegającego do budynków terenu. Koszt realizacji nie może przekroczyć 55.730.000,00 zł netto.

Sędziowie przyznają trzy nagrody i jedno wyróżnienie. Pierwsze miejsce zostanie nagrodzone zaproszeniem do udziału w postępowaniu o udzielenie zmówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki. Drugie i trzecie miejsce otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 15 tysięcy złotych i 10 tysięcy złotych. Wyróżnienie zaś zostanie nagrodzone 5 tysiącami złotych.

Więcej informacji i regulamin na stronie konkursu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.