Konkurs na projekt Promenady Nadmorskiej w Ustce

Konkurs na projekt Promenady Nadmorskiej w Ustce

Promenada w Ustce, zdj. visit.ustka.pl

Burmistrz Miasta Ustka oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Słupsk zapraszają architektów i urbanistów do udziału w  jednoetapowym konkursie na opracowanie projektu koncepcyjnego Promenady Nadmorskiej w Ustce.

Konkurs ma charakter konkursem ideowy i studialny. W konkursie przewidziany jest tylko jeden etap. „Celem konkursu jest przeprowadzenie szerokiej konfrontacji twórczych prac projektowych oraz uzyskanie najlepszej pod względem funkcjonalno-przestrzennym koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania terenów objętych Konkursem. Przedstawiona koncepcja powinna przewidywać rozwiązania przyszłościowe jednocześnie realne do wykonania. Potrzeba przestrzennego uporządkowania Promenady Nadmorskiej w powiązaniu ze wzmocnieniem jej atrakcyjności z rozszerzeniem o nowy element jakim mogłoby być molo zakłada nowe spojrzenie na możliwość zmiany zarówno istniejących jak i ustalonych w obowiązującym planie miejscowym parametrów zabudowy usługowej. Zmiany polegającej również na zwiększeniu atrakcyjności inwestycyjnej i atrakcyjności programowej w tym fragmencie miasta. Zamawiający oczekuje nowoczesnego, funkcjonalnego, przyjaznego mieszkańcom i turystom, układu urbanistycznego i detalu urbanistyczno-architektonicznego a także nowoczesnej formy architektonicznej, mogącej stać się wizytówką i symbolem miasta uzdrowiskowego i turystycznego zarazem, ale jednocześnie funkcjonalnych i energooszczędnych budynków, o niskich kosztach eksploatacji.” – możemy przeczytać w materiałach udostępnionych przez organizatorów.

W konkursie zostaną nagrodzone trzy najlepsze prace. Zwycięzca pierwszego miejsca otrzyma 25 tys. zł, drugiego – 15 tys. zł, trzeciego zaś – 10. tys. zł. Termin składania wniosków o wyjaśnienie treści zawartych w regulaminie mija 8 października 2021 r. Prace konkursowe można nadsyłać do 23 listopada 2021 r. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.