Konkurs na projekt nowego skrzydła szpitala w Otwocku

Konkurs na projekt nowego skrzydła szpitala w Otwocku

Plakat wydarzenia

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. A. Grucy CMKP w Otwocku oraz Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich zapraszają architektów do udziału w konkursie na projekt nowego skrzydła Szpitala, który pozwoli lekarzom na lepszą, kompleksową opiekę nad pacjentami placówki.

Konkurs jest konkursem realizacyjnym tzn. takim w którym Nagrodą jest nagroda pieniężna oraz zaproszenie autora (Uczestnika) wybranej pracy konkursowej do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, w celu wykonania usługi na podstawie pracy konkursowej. Konkurs prowadzony jest w procedurze konkursu ograniczonego i dwuetapowego. W pierwszym etapie konkursu zainteresowani udziałem składają wnioski do dopuszczenie na podstawie których Uczestnicy spełniający warunki udziału w konkursie zostaną zaproszeni do składania opracowań studialnych. Na podstawie oceny opracowań studialnych przez Sąd, do drugiego etapu konkursu i składania prac konkursowych zostanie zaproszonych 5 uczestników. Przedmiotem konkursu jest koncepcja architektoniczna nowego budynku szpitalnego wraz z zagospodarowaniem dla potrzeb Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Prof. Adama Grucy CMPK w Otwocku. Inwestycja jest planowana w celu rozszerzenia zakresu działalności Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy CMKP w Otwocku. Szacowana powierzchnia netto planowanego budynku to około 25 000 m². Nowy budynek szpitala wraz z jego zagospodarowaniem i innymi nowymi obiektami niezbędnymi do funkcjonowania tego budynku będą zlokalizowane w północnej części działki 33/12 obręb 56 (za istniejącą drogą wewnętrzną szpitala). Ta część działki przeznaczona pod inwestycję, jest gęsto porośnięta drzewami w związku z czym zaleca się w miarę możliwości maksymalne zachowanie drzewostanu istniejącego i wkomponowanie grup drzew w nowe zagospodarowanie. Obecnie część działki przeznaczona pod budowę jest nieuzbrojona jednak na pozostałej części działki znajdują się wszystkie wymagane media. Nowy budynek szpitala musi być połączony z istniejącym budynkiem E (główny budynek łóżkowy szpitala) na poziomie kondygnacji +1 budynku istniejącego poprzez dwa łączniki nadziemne” – piszą organizatorzy.

Zgłoszenia do konkursu można składać do 1 czerwca tego roku. Konkurs jest dwuetapowy – sąd konkursowy wybierze 5 zgłoszeń, które wezmą udział w finale konkursu. Zdobywca pierwszej nagrody otrzyma 60 tys. zł i zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.