Konkurs na projekt ośrodka kultury na Lamu

Konkurs na projekt ośrodka kultury na Lamu

Wyspa Lamu, zdj. onet.pl

Animatorzy kultury położonej z wyspy Lamu, leżącej u wybrzeży Kenii, zapraszają architektów z całego świata do udziału w międzynarodowym konkursie na projekt ośrodka kultury suahili.

Czy kiedykolwiek słyszałeś o wyspie pożyczonej kultury? Lamu to miejsce niespotykane – wyspa, która znajduje się w Archipelagu Lamu jest najstarszym ośrodkiem kultury suahili. W kulturę suahili, którą znamy dzisiaj, swój wkład miało wielu przybyszów z całego świata. Tę zróżnicowaną tożsamość kulturową wyspy można dostrzec w językach, sztuce, odzieży, jedzeniu i architekturze" - piszą o wyspie organizatorzy konkursu.

Aby uhonorować kulturę suahili, która przetrwała liczne zawirowania geopolityczne na przestrzeni lat oraz niewolnictwo, postanowiono zainwestować w nowy ośrodek kulturalny na wyspie Lamu. Będzie to miejsce, w którym lokalna społeczność będzie mogła spotkać się i kultywować swoje zwyczaje, tworzyć tradycyjną sztukę i prezentować ją innym.

Jak podkreślają organizatorzy, niezwykle ważne jest to, by projekt ośrodka musi nawiązywać do zróżnicowanej lokalnej kultury. Będzie to wymagało od biorących udział w konkursie architektów solidnego przygotowania teoretycznego.

Rejestracja trwa do 23 listopada 2020 roku, natomiast termin nadsyłania prac mija 8 grudnia. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne: I nagroda wynosi aż 5000 $, nagrodzone zostaną również wyróżnienia.

Więcej informacji na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.