Konkurs na projekt promenady w Brzeźnie

Konkurs na projekt promenady w Brzeźnie

Materiały organizatora, zdj. GZDIZ

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zaprasza architektów i urbanistów do wzięcia udziału w konkursie na projekt prowadzącej do mola w Brzeźnie.

Celem jest uzyskanie najkorzystniejszej, pod względem funkcjonalnym i przestrzennym, koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla terenu objętego Konkursem. Forma Konkursu pozwala przeprowadzić wielowątkowy dialog o estetyce i funkcjonowaniu wskazanej przestrzeni z uwzględnieniem pór roku i różnorodnych potrzeb związanych z funkcjonalną sezonowością miasta nadmorskiego, tj. m.in. pogodzenie potrzeb mieszkańców miasta i turystów oraz zmienną intensywność użytkowania. Zamawiający oczekuje nowoczesnych rozwiązań funkcjonalnych oraz architektonicznych, uwzględniających atrakcyjny przyrodniczo charakter otoczenia, a także uwarunkowania ekologiczne i ekonomiczne również na etapie użytkowania. Przedstawiona koncepcja powinna pokazać rozwiązania nowoczesne, przyszłościowe, ale jednocześnie realne do realizacji” – piszą organizatorzy.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody: 20.000 zł brutto oraz realizacja  projektu dla zdobywcy pierwszego miejsca, a także 15.000 zł oraz 7.000 zł brutto odpowiednio dla zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca. Jury przyzna też wyróżnienie, którego zdobywca otrzyma 5.000 zł brutto.

Prace konkursowe można nadsyłać do 20 maja 2022 r. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.