Konkurs na projekt rewitalizacji Mostu Brooklyńskiego

Konkurs na projekt rewitalizacji Mostu Brooklyńskiego

Most Brooklyński, zdj. Wikicommons

Rada Nowego Jorku i Van Alen Institute ogłosiły międzynarodowy konkurs zatytułowany „Reimagining Brooklyn Bridge”, który ma na celu zainicjowanie publicznej dyskusji na temat infrastruktury Nowego Jorku i zebranie propozycji rewitalizacji Mostu Brooklyńskiego.

Organizatorzy wzięli pod uwagę obecnie panującą sytuację epidemiologiczną i przedłużyli ostateczny termin składania zgłoszeń aż do 19 kwietnia. Zachęcają również uczestników, by do komunikacji podczas przygotowywania projektu korzystali z internetu, by zachować ostrożność.

 „Na tym etapie nie ma jeszcze potrzeby osobistej współpracy, więc zdecydowanie zachęcamy uczestniczące zespoły do ​​współpracy online i przestrzegania wytycznych dotyczących dystansu społecznego. Rozumiemy, że przepływy informacji zostały zakłócone, więc jeśli potrzebujesz wskazówek, skontaktuj się z nami pod adresem competitions@vanalen.org” – napisał Van Alen Institute.

Plakat konkursu, zdj. Van Alen Institute

Zaprojektowany przez Johna Augustusa Roeblinga i otworzony w 1883 roku, Most Brooklyński jest znakiem rozpoznawczym Nowego Jorku, kierunkiem wycieczek dla zwiedzających miasto oraz inspiracją dla artystów – filmowców, fotografów, muzyków i malarzy. Ogromne zainteresowanie, które wzbudza obiekt, ma jednak swoje ciemne strony – tłum na promenadzie nie tylko przeszkadza w swobodnym zwiedzaniu, ale także stwarza potencjalne zagrożenie. Organizatorzy mają nadzieję, że kreatywne pomysły uczestników konkursu pomogą rozwiązać ten problem.

Rywalizacja odbędzie się w dwóch grupach wiekowych: Profesjonaliści oraz Młodzi Dorośli (poniżej 22 roku życia). Dla wszystkich grup, które dostaną się do finału, przewidziane są nagrody pieniężne. W grupie pierwszej nagroda wynosić będzie 13 tysięcy dolarów, zaś w drugiej – 3 tysiące. Z każdej z grup zostanie wyłoniony zwycięzca.

Więcej o konkursie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.