Konkurs na projekt zabudowy i zagospodarowania głównej osi kompozycyjnej Gdyni. PRIS Przyszłości

Konkurs na projekt zabudowy i zagospodarowania głównej osi kompozycyjnej Gdyni. PRIS Przyszłości

Wybrzeże w Gdyni, zdj. gdynia.pl

Prezydent Miasta Gdyni ogłosił konkurs na projekt zabudowy i zagospodarowania głównej osi kompozycyjnej Gdyni. Konkurs o nazwie PIRS Przyszłości wyłoni najlepszą propozycję wizji najważniejszej osi kompozycyjnej Gdyni – Skweru Kościuszki, Alei Jana Pawła II oraz Mola Południowego.

Przedmiotem Konkursu jest opracowanie projektu zabudowy i zagospodarowania stanowiącego autorską propozycję wizji najważniejszej osi kompozycyjnej Gdyni – Skweru Kościuszki, Alei Jana Pawła II oraz Mola Południowego. Projekt powinien zaprezentować na poziomie studialno-ideowym propozycję przekształcenia obszaru objętego Konkursem, określać relacje z otoczeniem, mając szczególnie na uwadze wartości historyczne, rozwiązania kompozycyjne i funkcjonalne, relacje krajobrazowe i zasady kształtowania wartościowych przestrzeni publicznych.

Celem Konkursu jest uzyskanie inspirujących rozwiązań funkcjonalnych i przestrzennych adekwatnych do oczekiwań, odzwierciedlających ambicje i tradycję Gdyni jako miasta nowoczesnego, którego mieszkańcy i włodarze z nadzieją i ciekawością spoglądają w przyszłość. Uzyskane rozwiązania mają posłużyć określeniu kierunków przemian, które pozwolą wykorzystać potencjał tej przestrzeni. Nagrodzone i wyróżnione prace stanowić będą inspiracje do ustalenia zagospodarowania i przyszłych przekształceń obszaru objętego konkursem. Mogą zostać wykorzystane przez Organizatora w szczególności do formułowania zapisów aktów prawa miejscowego, a także w innych konkursach lub postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego dotyczących obszaru objętego Konkursem, a także w folderach reklamowych i ofertowych miasta” – możemy przeczytać w wydanym ogłoszeniu.

W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie architekci, którzy posiadają uprawnienia do projektowania architektonicznego bez ograniczeń, ogłoszenie kierowane jest zatem do profesjonalistów. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne: I Nagroda: 50 000,- zł (pięćdziesiąt tysięcy złotych) II Nagroda: 25 000,- zł (dwadzieścia pięć tysięcy złotych) III Nagroda: 15 000,- zł (piętnaście tysięcy złotych) 3 x Wyróżnienie: 5 000,- zł (pięć tysięcy złotych).

Zgłoszenia potrwają do 15 listopada 2021. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.