Konkurs studencki na opracowanie koncepcji terenu usług kultury z muszlą koncertową w Strzegomiu

Konkurs studencki na opracowanie koncepcji terenu usług kultury z muszlą koncertową w Strzegomiu

Panorama gminy Strzegom, zdj. strzegom.pl

Gmina Strzegom zaprasza młodych architektów do udziału w konkursie na projekt przestrzeni publicznej, w której będą odbywać się wydarzenia kulturalne i artystyczne. Centrum nowego obiektu ma być muszla koncertowa.

Organizatorzy za jako cele konkursu wskazują „pozyskanie koncepcji nowego obiektu kultury i rekreacji – sceny na wolnym powietrzu z widownią przeznaczoną dla ok. 300 osób, która mogłaby stanowić odpowiednią oprawę dla organizowanego corocznie przez Gminę Strzegom Międzynarodowego Festiwalu Folkloru, Festiwalu Strzegom a capella i innych plenerowych wydarzeń kulturalnych. Gmina Strzegom zamierza wykorzystać nagrodzoną pracę jako koncepcję studialną do dalszych opracowań projektowych. Gmina i WA PWr zamierzają urządzić wystawę pokonkursową w celu informacji i propagowania idei budowy ww. obiektu kultury” oraz „ pozyskanie rozwiązań odpowiadających ambitnej wizji rozwojowej Gminy, łączącej wysoką jakość życia, dostęp do kultury dla mieszkańców z dbałością o tożsamość „Granitowego Serca Polski” oraz o walory środowiskowe terenu, jednocześnie elastycznych i ekonomicznych w budowie i eksploatacji”.

„Przedmiotem Konkursu jest opracowanie koncepcji terenowego amfiteatru dla min. 200 widzów/słuchaczy, o innowacyjnym plenerowym charakterze, z muszlą koncertową, przystosowaną do występów zespołów muzycznych lub zespołów wokalno-tanecznych do 50 artystów, z proscenium i zapleczem, na działce, zlokalizowanej w Strzegomiu przy ul. Parkowej 8 (por. mapa stanowiąca Załącznik nr 5 do Regulaminu Konkursu). Dodatkowo należy rozwiązać połączenie planowanego zagospodarowania działki z istniejącym zagospodarowaniem terenu wokół Przedszkola nr 3 w Strzegomiu, zaproponować zmiany w tym ostatnim, mające na celu prawidłowe funkcjonowanie zarówno amfiteatru z muszlą KONKURS STUDENCKI NA OPRACOWANIE KONCEPCJI TERENU USŁUG KULTURY Z MUSZLĄ KONCERTOWĄ W STRZEGOMIU 3 koncertową, jak i placów zabaw przedszkola, a także zaproponować rozwiązanie parkingu naziemnego na wskazanej odrębnej działce. Dodatkowym zadaniem projektowym jest zaproponowanie powiązania w terenie amfiteatru i muszli koncertowej z Rynkiem w Strzegomiu za pomocą elementów identyfikacji wizualnej (oznaczenia, logo, elementy małej architektury – drogowskazy etc.)” – możemy przeczytać w regulaminie konkursu.

Autorzy zwycięskich projektów otrzymają nagrody pieniężne. Ich wysokość wyniesie:

  • I nagroda: 9000 zł,
  • II nagroda: 4000 zł,
  • III nagroda: 2000 zł.

Więcej informacji, kalendarium i szczegółowe wytyczne znajdziecie w regulaminie konkursu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.