Kopułowy dom od pracowni Domir

Kopułowy dom od pracowni Domir

Dom kopułowy, zdj. Domir

Pracownia Domir zaprojektowała nowoczesny prototyp domu w kształcie kopuły. Konstrukcja opiera się na metalowej ramie, która pozwala na umieszczenie w niej drewnianych części. Domy, które klienci mogą dopasować do swoich potrzeb pod kątem wielkości i formy, składają się z różnej wielkości modułów, które można dowolnie łączyć ze sobą, tworząc unikalną i spersonalizowaną przestrzeń.

Projekt zakłada zastosowanie materiałów ekologicznych i naturalnych, które zapewniają wysoką izolację termiczną i akustyczną. Dzięki temu domy są energooszczędne i przyjazne dla środowiska. „Korzenie idei kulistych domów sięgają czasów prehistorycznych oraz nawiązują do funkcjonowania kultur pierwotnych. Tego typu domy doskonale wpisują się w Naturę, naśladując to, co w niej najlepsze. Gniazda ptaków czy schronienia innych zwierząt zawsze mają okrągłą formę” – opisują swój projekt architekci z pracowni Domir.

Kopułowa forma domów nie tylko wprowadza oryginalny styl architektoniczny, ale także pozwala na uzyskanie przestrzeni o dużych możliwościach aranżacyjnych. Dzięki temu domy z modułów są idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących elastycznych i funkcjonalnych rozwiązań mieszkaniowych.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.