Krakowski dom projektu San Architektura

Krakowski dom projektu San Architektura

Dom pod Krakowem, zdj. San Architektura

Niewielka działka może wydawać się niezwykle ograniczająca dla usiłującego zaprojektować dobry budynek architekta. Nie zawsze jest to jednak prawda. Niekiedy to właśnie mała powierzchnia daje projektantowi największe pole do popisu. Przedstawiamy Dom na wąskiej działce projektu biura San Architektura.

Jednymi z najciekawszych projektów architektonicznych są te, które wymagają od projektantów wzmożonej pomysłowości – czy to w aspekcie wizualnym projektu, czy na poziomie technicznym. W tym wypadku architekci ze studia Sam Architektura mieli się czym popisać. Zlokalizowana pod Krakowem działka, na której miał stanąć dom jednorodzinny, miała bowiem jedynie 8 metrów szerokości. Dodatkowo, architektów ograniczały wymagania miejscowego planu zagospodarowania oraz kwestie bezpieczeństwa.

Dom pod Krakowem, zdj. San Architektura

 

Projektanci stanęli przed zadaniem umiejscowienia domu na działce w taki sposób, by budynek dało się obejść dookoła. Jednocześnie zależało im na tym, aby dom był komfortowy i z powodzeniem łączył wszystkie potrzebne strefy mieszkalne i użytkowe. Zamiast powiększać szerokość domu o dodatkowy budynek, zdecydowano się na umiejscowienie garażu na poziomie -1. Takie rozwiązanie oszczędza miejsce i zapewnia mieszkańcom dodatkową wygodę oraz bezpieczeństwo. Na parterze domu znajdują się strefy dzienne, kuchnia i salon, na poddaszu natomiast – sypialnie. Na samej górze budynku umiejscowiono dodatkową antresolę; w ten sposób dodano do planu budynku „pokój gościnny”, oszczędzając jednocześnie powierzchnię.

Dom pod Krakowem, zdj. San Architektura

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.