Kryjówka na Bali

Kryjówka na Bali

Hideout Horizon, zdj. Sean Connelly + Stacey Pepper

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będziemy mogli zapomnieć o wakacjach w tropikach. Planując wycieczki na przyszłe lata, trzeba jednak pamiętać o tym, że warto poświęcić dłuższą chwilę w poszukiwaniu idealnego zakwaterowania. W odpowiedzi na potrzeby turystów, którzy od podróży oczekują wyjątkowych doświadczeń, studio WNA zaprojektowało Hideout Horizon ­– otwarty dom zbudowany z bambusa.

Hideout Horizon to dom typu glamping na indonezyjskiej wyspie Bali. Powstały w otoczeniu pól ryżowych dom składa się z trzech poziomów połączonych bambusową rampą i drabinkami. Cechą charakterystyczną budynku jest to, że otwiera się bezpośrednio na naturalne otoczenie, pozwalając mieszkańcom na kontakt z dziką naturą Indonezji.

bali 2
Hideout Horizon, zdj. Sean Connelly + Stacey Pepper

 

 

 

Na parterze znajduje się w pełni wyposażona kuchnia, przytulny salon z wiszącym hamakiem, łazienka z prysznicem na świeżym powietrzu oraz mały basen łączący przestrzenie na zewnątrz i wewnątrz. Na pierwszym piętrze umieszczono podwójne, okrągłe łóżko, podwieszone pod sufitem i hamak z siatki, który może służyć jako dodatkowe miejsce do spania lub przestrzeń do relaksu.

bali1
Hideout Horizon, zdj. Sean Connelly + Stacey Pepper

Na samej górze znajduje się niewielki kącik z pufami i stolikiem. Z każdego miejsca domu można podziwiać niezwykły widok na górę Agung, aktywny wulkan. Dom chroni swoich mieszkańców od insektów dzięki dwuwarstwowej moskitierze, zapewniając im jednocześnie naturalną wentylację.

bali3
Hideout Horizon, zdj. Sean Connelly + Stacey Pepper

źródło: designboom.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.