Krzywe wieże w Vancouver. Projekt mieszkalny od Heatherwick Studio

Krzywe wieże w Vancouver. Projekt mieszkalny od Heatherwick Studio

Wieże w Vancouver, zdj. Heatherwick Studio

Heatherwick Studio ujawniło wizualizację dwóch wież mieszkalnych, które staną w Vancouver w Kanadzie. Niestandardowy projekt został wykonany dla firm Kingswood Properties i Bosa Properties. Do stworzenia tej zaskakującej formy zainspirowała projektantów sama natura – wieże przypominają bowiem olbrzymie drzewa.

Dwie wieże wzniosą się na wysokość od 30 do 34 pięter i roztoczą przez mieszkańcami zachwycające widoki na miasto i port w Vancouver. Wieże pomieszczą ponad 400 mieszkań o różnych wielkościach i układach. Na samym dole znajdą się natomiast lokale takie jak restauracje, sklepy oraz inne usługi. Jednym z głównych założeń projektu jest działanie na rzecz dobra środowiska, dlatego budynki zostaną wykonane z drewna, betonu oraz szkła.

Wieże w Vancouver, zdj. Heatherwick Studio

 

„Trudno jest mieć pozytywny emocjonalny związek z ogromnym płaskim budynkiem. Nasza zakrzywiona konstrukcja przekłada bryłę na skalę ludzką dzięki podziałom znajdujących się na jego fasadach” – mówią o projekcie jego autorzy. „Wieże często sprawiają wrażenie monolitycznych i odciętych od życia ulicznego, które jest siłą napędową West Endu. Naszym celem było stworzenie wież, które ściśle związane są z otoczeniem, zapraszają społeczność miasta do interakcji, tworząc tętniące życiem centrum społeczne zarówno dla mieszkańców, jak i turystów" – dodają.

Wieże w Vancouver, zdj. Heatherwick Studio

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.