Księżycowa kaplica Hometown Moon

Księżycowa kaplica Hometown Moon

Hometown Moon, zdj. Syn Architects

Studio Syn Architects prezentuje projekt oryginalnej kaplicy położonej w wyjątkowym krajobrazie otaczającym Mount Tai w Chinach. Budynek Hometown Moon jest częścią strategii przebudowy terenów na północ od miasta Tai'an, zleconej przez firmę Lushang Group.

Hometown Moon firmy Syn Architects został zbudowany naprzeciwko przypominającego chmurę tarasu widokowego. Oba elementy architektoniczne powstały, aby zachęcać mieszkańców niewielkich miejscowości do większej aktywności społecznej i integracji. „Grupa Lushang pragnęła prawdziwie holistycznego podejścia do zjednoczenia górskich wiosek znajdujących się na tym obszarze” – opowiada zespół Syn Architects. „Wróciliśmy do miejsca narodzin konfucjanizmu, odtwarzając relacje między przeciwnościami takimi jak miasto i wieś” – dodają architekci.

Hometown Moon, zdj. Syn Architects

 

Budynek kaplicy Hometown Moon został zaprojektowany tak, aby dobrze komponował się zarówno z lokalnym krajobrazem naturalnym, jak i znajdującymi się w pobliżu obiektami architektonicznymi. „Budynki uzupełniają się nawzajem […] po przekroczeniu góry, rzeki i zbadaniu kilku zakrzywionych ścieżek, odwiedzający w końcu docierają do kaplicy” – opisują projekt jego twórcy. Betonowa konstrukcja kaplicy jest wsparta na kolumnach. Jedno z jej okien w kształcie półksiężyca znajduje się tuż nad powierzchnią wody jeziora, w której odbija się, tworząc wyjątkową kompozycję. „Piękne płyty skalne, kamienne detale i gładki szary beton pokrywają ściany i podłogi konstrukcji, sprawiając wrażenie, że są częścią pobliskiej góry” – mówią architekci.

Hometown Moon, zdj. Syn Architects

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.