Kształtowanie Przestrzeni – razem dla architektury

Kształtowanie Przestrzeni – razem dla architektury

Plakat wydarzenia

Izba Architektów RP i Stowarzyszenie Architektów Polskich zapraszają młodzież do udziału w programie edukacyjnym Kształtowanie Przestrzeni. Zrzeszeni we wspólnym celu architekci liczą na to, że ich działania poprowadzą społeczeństwo do świadomości architektonicznej i odpowiedzialności za wspólne dobro, którym są miasta i przestrzenie publiczne.

Organizatorzy programu Kształtowanie Przestrzeni wierzą, że edukacja leży u podstaw pożytecznych postaw społecznych – zainteresowania otaczającym nas miejskim krajobrazem i kolektywnego działania, gdy zajdzie taka potrzeba. Architekci piszą: „Program edukacyjny powstał po to, by kształtować świadome społeczeństwo: ludzi, którzy zgłaszają wartościowe projekty do budżetu obywatelskiego i potrafią zadbać o estetyczne szyldy swoich miejsc pracy; umieją czytać plan miejscowy i zadbać o ergonomię w mieszkaniu; doceniają lokalny koloryt swoich miast i są otwarci na nowoczesne rozwiązania architektoniczne; są częścią społeczeństwa obywatelskiego i nie boją się mieć indywidualnego podejścia do najbliższej przestrzeni; czują dumę płynącą z tożsamości lokalnej i bez kompleksów poruszają się, poznając nowe rejony; są odpowiedzialni za swoje miejsce na ziemi”.

Kolejne szkoły mogą dołączać do programu na wniosek nauczyciela, rodziców lub uczniów. Wciąż trwa również nabór architektów – edukatorów, którzy poprowadzą zajęcia podzielone na trzy bloki tematyczne: Ja i przestrzeń, My i przestrzeń oraz Czas i przestrzeń.

Więcej informacji o programie znajdziecie na https://ksztaltowanieprzestrzeni.pl/.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.