LOOP to 93-kilometrowa zrównoważona autostrada zaprojektowana przez studio URB, której celem jest zachęcenie mieszkańców Dubaju do wybrania zdrowego środka transportu. Struktura zapewni użytkownikom komfortowe środowisko przez cały rok, dzięki czemu spacery i jazda na rowerze staną się łatwiejsze i przyjemniejsze w trudnych warunkach klimatycznych Dubaju. Projekt znajduje się obecnie w fazie badawczo-rozwojowej.
Władze Dubaju mają nadzieję, że nowa inwestycja zrewolucjonizuje transport miejski w mieście. Jak mówią, dzięki LOOP aż 80% mieszkańców Dubaju będzie docierać do pracy pieszo lub na rowerze. „Naszym celem jest przeprojektowanie nowej infrastruktury w Dubaju, aby stała się czymś więcej niż tylko zrównoważonymi systemami transportowymi. Myślenie o takiej infrastrukturze jako o przestrzeniach dla ludzi, w których można również znaleźć różnorodne usługi rekreacyjne i społeczne. Tego rodzaju infrastruktury powinny umożliwić przyjemny transport niezależnie od warunków pogodowych” — opowiada Baharasz Bagherian, dyrektor generalny URB.
LOOP, zdj. URB
Projekt ma na celu zmniejszenie zależności od samochodu poprzez stworzenie możliwości spacerów i jazdy na rowerze. Oprócz kontrolowanego klimatu, który umożliwi użytkownikom aktywność fizyczną niezależnie od warunków pogodowych, projekt zakłada również stworzenie szeregu innych udogodnień takich jak pionowe farmy zapewniające bezpieczeństwo żywnościowe, parki i tereny rekreacyjne.
Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie na projekt biofilnego centrum odnowy biologicznej. Nowoczesne i piękne SPA ma pomagać użytkownikom w utrzymaniu dobrego zdrowia i samopoczucia.
Duńskie studio architektoniczne BIG zaprojektowało swój pierwszy budynek w systemie metaverse, który rodzi w odbiorcach tyle samo ciekawości, co nieufności. Pierwszy tego rodzaju projekt BIG to Viceverse – wirtualne biuro firmy medialnej Vice Media Group.
Praktyki Bjarke Ingels Group i A-Lab zaprezentowały projekt Oslo Science City, dzielnicy naukowej w stolicy Norwegii, która zostanie nowym domem około 150 000 naukowców, studentów i przedsiębiorców. Jak mówią architekci, projekt ma przyczynić się do rozwoju miasta i szybszego przyjęcia przez Norwegię rozwiązań proekologicznych.
Dom Falujący to nowa inwestycja zaprojektowana przez studio 81.waw.pl. Pokryty ustawionymi pionowo jasnymi drewnianymi żyletkami dom wydaje się falować. Niestandardowa ozdoba elewacji nie tylko dodaje domowi unikalnego charakteru, ma także swoje zadanie – chronić prywatność mieszkańców i regulować dopływ światła dziennego do wnętrz domu.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.