LOOP. Zrównoważona autostrada w Dubaju

LOOP. Zrównoważona autostrada w Dubaju

LOOP, zdj. URB

LOOP to 93-kilometrowa zrównoważona autostrada zaprojektowana przez studio URB, której celem jest zachęcenie mieszkańców Dubaju do wybrania zdrowego środka transportu. Struktura zapewni użytkownikom komfortowe środowisko przez cały rok, dzięki czemu spacery i jazda na rowerze staną się łatwiejsze i przyjemniejsze w trudnych warunkach klimatycznych Dubaju. Projekt znajduje się obecnie w fazie badawczo-rozwojowej.

Władze Dubaju mają nadzieję, że nowa inwestycja zrewolucjonizuje transport miejski w mieście. Jak mówią, dzięki LOOP aż 80% mieszkańców Dubaju będzie docierać do pracy pieszo lub na rowerze.  „Naszym celem jest przeprojektowanie nowej infrastruktury w Dubaju, aby stała się czymś więcej niż tylko zrównoważonymi systemami transportowymi. Myślenie o takiej infrastrukturze jako o przestrzeniach dla ludzi, w których można również znaleźć różnorodne usługi rekreacyjne i społeczne. Tego rodzaju infrastruktury powinny umożliwić przyjemny transport niezależnie od warunków pogodowych” — opowiada Baharasz Bagherian, dyrektor generalny URB.

LOOP, zdj. URB

 

Projekt ma na celu zmniejszenie zależności od samochodu poprzez stworzenie możliwości spacerów i jazdy na rowerze. Oprócz kontrolowanego klimatu, który umożliwi użytkownikom aktywność fizyczną niezależnie od warunków pogodowych, projekt zakłada również stworzenie szeregu innych udogodnień takich jak pionowe farmy zapewniające bezpieczeństwo żywnościowe, parki i tereny rekreacyjne.

LOOP, zdj. URB

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.