La Fabrica. Nowe życie dawnego terenu przemysłowego

La Fabrica. Nowe życie dawnego terenu przemysłowego

La Fabrica, zdj. Foster + Partners

Firma Foster + Partners ujawniła swój najnowszy projekt, mający na celu rewitalizację terenu dawnej fabryki w sercu Santiago. Zbudowana w połowie ubiegłego wieku La Fabrica zamieni się w tętniące życiem miejsce do życia, pracy, spotkań i zabawy.

Przebudowa dawnej fabryki w Santiago ma za zadanie przede wszystkim wzbogacić miasto o nowoczesne, elastyczne jednostki mieszkalne. Architekci zadbali o to, aby mieszkania były atrakcyjne zarówno dla zapracowanych singli, jak i dla rodzin z dziećmi. Opierając się na chilijskiej tradycji budownictwa drewnianego, w swoim projekcie architekci z Foster+Partners wykorzystają drewno pozyskiwane w zrównoważony sposób, co znacznie zmniejszy ślad węglowy osiedla.

La Fabrica, zdj. Foster + Partners

 

Jak podkreślają odpowiedzialni za projekt architekci, ich celem było przywrócenie kultury życia i pracy, którą mogła poszczycić się dawna La Fabrica, będąca swego czasu jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowych w mieście. Projekt przedstawiony przez Foster+ Partners ma na celu przywrócenie powiązań między życiem a pracą poprzez stworzenie wielofunkcyjnego ośrodka, którego sercem będzie część mieszkalna.

La Fabrica, zdj. Foster + Partners

 

„La Fabrica oferuje niesamowitą możliwość przeplatania przemysłowego dziedzictwa miasta z pilną potrzebą wdrożenia zrównoważonego modelu rozwoju. Projekt połączy w sobie rewitalizację historycznego budynku, stworzenie od podstaw ekscytującej dzielnicy o mieszanym przeznaczeniu, a także budowę jednego z największych budynków z masywnego drewna w regionie” – mówi David Summerfield z Foster + Partners.

La Fabrica, zdj. Foster + Partners

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.