La Fabrica. Nowe życie dawnego terenu przemysłowego
La Fabrica. Nowe życie dawnego terenu przemysłowego
Firma Foster + Partners ujawniła swój najnowszy projekt, mający na celu rewitalizację terenu dawnej fabryki w sercu Santiago. Zbudowana w połowie ubiegłego wieku La Fabrica zamieni się w tętniące życiem miejsce do życia, pracy, spotkań i zabawy.
Przebudowa dawnej fabryki w Santiago ma za zadanie przede wszystkim wzbogacić miasto o nowoczesne, elastyczne jednostki mieszkalne. Architekci zadbali o to, aby mieszkania były atrakcyjne zarówno dla zapracowanych singli, jak i dla rodzin z dziećmi. Opierając się na chilijskiej tradycji budownictwa drewnianego, w swoim projekcie architekci z Foster+Partners wykorzystają drewno pozyskiwane w zrównoważony sposób, co znacznie zmniejszy ślad węglowy osiedla.
Jak podkreślają odpowiedzialni za projekt architekci, ich celem było przywrócenie kultury życia i pracy, którą mogła poszczycić się dawna La Fabrica, będąca swego czasu jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowych w mieście. Projekt przedstawiony przez Foster+ Partners ma na celu przywrócenie powiązań między życiem a pracą poprzez stworzenie wielofunkcyjnego ośrodka, którego sercem będzie część mieszkalna.
„La Fabrica oferuje niesamowitą możliwość przeplatania przemysłowego dziedzictwa miasta z pilną potrzebą wdrożenia zrównoważonego modelu rozwoju. Projekt połączy w sobie rewitalizację historycznego budynku, stworzenie od podstaw ekscytującej dzielnicy o mieszanym przeznaczeniu, a także budowę jednego z największych budynków z masywnego drewna w regionie” – mówi David Summerfield z Foster + Partners.
Kanadyjskie studio architektoniczne Atelier l'Abri przedstawia projekt budynków A-Frame, które powstały dla agroturystyki Farouche Tremblant w Parku Narodowym Mon-Tremblant w Quebecu. Ideą projektu było stworzenie budynków, które wpisują się w naturalne otoczenie.
Studio Henning Larsen prezentuje projekt Fritz Hansen Pavilion, zrównoważonego pawilonu który powstał specjalnie na 3daysofdesign – festiwalu, który odbywa się w Kopenhadze. Pawilon, który znajduje się w Grønnegården w Designmuseum, został opracowany w oparciu o typowo skandynawskie podejście do architektury, które charakteryzuje się dbałością o środowisko, a także o wygodę i zdrowie użytkowników.
Australijska firma architektoniczna Durbach Block Jaggers zaprezentowała w ostatnim czasie projekt Pencil Tower w Sydney. Budynek, określany jako najcieńszy drapacz chmur w kraju, powstanie przy 410 Pitt Street. Stosunek wysokości do szerokości wieży to 16:1.
Fundacje ZOO Wrocław DODO i Art Nova zapraszają grafików do udziału w konkursie na projekt kampanii reklamowej, która dobrze wyrazi ideę ochrony zwierząt i środowiska, która od lat przyświeca organizacjom.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.