Lantern. Projekt Centrum Morskiego w duńskim Esbjerg

Lantern. Projekt Centrum Morskiego w duńskim Esbjerg

Lantern, zdj. Shonetta

Za projekt latarni odpowiedzialni są WERK i Snøhetta. Propozycja współpracujących ze sobą dwóch biur architektonicznych została wybrana spośród wielu innych nadesłanych na konkursu.

Latarnia, która ma zostać ukończona w 2021 roku na zamówienie Esbjerg Kommune & Lokale og Anlægsfonden, stanie się również centrum spotkań lokalnej społeczności, której życie zawodowe związane jest często z pracą w porcie lub żeglarstwem. Zespół architektów stworzył budynek, który swoją estetyką celebruje bliski związek człowieka z morzem oraz tradycje rybaków i żeglarzy.

Lanternen_eksteriør_WERK_Snøhetta_visualisering_af_MIR_-_Copy
Lantern, zdj. Shonetta

W swoim oświadczeniu jury konkursu ogłosiło, że „[…] projekt wyróżnia się w najlepszy sposób, łącząc fascynującą i innowacyjną architekturę z wysokim poziomem funkcjonalności, wspierając istniejącą społeczność i pragnąc stworzenia nowej wspólnoty”.

Lanternen_interiør_2_WERK_Snøhetta_visualisering_af_MIR
Lantern, zdj. Shonetta

 

Lanternen_interiør_WERK_Snøhetta_visualisering_af_MIR_-_Copy
Lantern, zdj. Shonetta

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.