Laur Dostępności. Konkurs

Laur Dostępności. Konkurs

zdj. Materiały organizatora

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Bank Gospodarstwa Krajowego zapraszają do udziału w I edycji Konkursu Architektonicznego „Laur Dostępności”. Jury konkursu wyróżni te nagrodzone inwestycje, które w znacznym stopniu ułatwiają poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami, dzieciomi osobom starszym.

Konkurs skierowany jest do podmiotów, które skorzystały z finansowania i zrealizowały inwestycje z programu Fundusz Dostępności – Dostępność Plus, prowadzonego przez BGK, takich jak spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz instytucje publiczne, m.in. szkoły, szpitale, przychodnie, instytucje kultury. Kapituła Konkursu przyzna nagrody w dwóch kategoriach: Obiekt mieszkalny oraz Obiekt użyteczności publicznej i usług lokalnych" - piszą organizatorzy.

NAgrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach:

  • Obiekt mieszkalny – za obiekt o funkcji mieszkalnej lub zamieszkania zbiorowego, który po przeprowadzonych zmianach w największym stopniu spełnia wymagania dostępności, lub w którym zostały zrealizowane ciekawe i nowatorskie rozwiązania w zakresie dostępności;  
  • Obiekt użyteczności publicznej i usług lokalnych, który po przeprowadzonych zmianach wyróżnia się jakością dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnością, osób starszych i rodzin z dziećmi. 

W każdej z kategorii zostanie wybrany jeden Laureat, który otrzyma nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.