Rozbuduj Cracovię. Konkurs architektoniczny SARP
Zapraszamy do udziału w konkursie na projekt renowacji i rozbudowy Hotelu Cracovia w Krakowie, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Krakowie.
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Bank Gospodarstwa Krajowego zapraszają do udziału w I edycji Konkursu Architektonicznego „Laur Dostępności”. Jury konkursu wyróżni te nagrodzone inwestycje, które w znacznym stopniu ułatwiają poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami, dzieciomi osobom starszym.
Konkurs skierowany jest do podmiotów, które skorzystały z finansowania i zrealizowały inwestycje z programu Fundusz Dostępności – Dostępność Plus, prowadzonego przez BGK, takich jak spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz instytucje publiczne, m.in. szkoły, szpitale, przychodnie, instytucje kultury. Kapituła Konkursu przyzna nagrody w dwóch kategoriach: Obiekt mieszkalny oraz Obiekt użyteczności publicznej i usług lokalnych" - piszą organizatorzy.
NAgrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach:
W każdej z kategorii zostanie wybrany jeden Laureat, który otrzyma nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Zapraszamy do udziału w konkursie na projekt renowacji i rozbudowy Hotelu Cracovia w Krakowie, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Krakowie.
Nowy, pracowity styl życia ma zgubny wpływ na dobrostan ludzi. Aby uwolnić się od presji związanej z pracą, ludzie szukają możliwości ucieczki, podróży do malowniczych miejsc, aby się zrelaksować i nabrać sił do życia. Konkurs Uncommon zbierze projekty butikowego hotelu w malowniczym otoczeniu.
Kanadyjski Departament Dziedzictwa Narodowego ogłosił pięciu finalistów konkursu na projekt LGBTQ+ National Monument. Obiekt ma zapewnić przestrzeń do zrzeszania się i spotkań osobom należącym do mniejszości seksualnych, a także wyrazić sprzeciw wobec dyskryminacji i ostracyzmowi, które dotykały społeczności queer w przeszłości.
Balijskie biuro architektoniczne Stilt Studios rozpoczęło realizację projektu niewielkiego prefabrykowanego domku wykonanego z poddanych recyklingowi kartonów typu Tetra Pak. Fundusze na doprowadzenie projektu do końca Stilt Studios pozyskało dzięki crowdfundingowi, przez kampanię na platformie Kickstarter. Jak twierdzą architekci, kolejnym celem prężnej działalności w sieci było podniesienie świadomości społeczeństwa co do konieczności zmiany sposobu projektowania na taki, który będzie miał na względzie dobro środowiska naturalnego.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.