Lewitujący wieżowiec autorstwa REX

Lewitujący wieżowiec autorstwa REX

PERTH+, zdj. REX

Nowy projekt REX w dzielnicy Elisabeth Quey w australijskim Perth zachwyca prostotą i pomysłowością.

Studio architektury REX przedstawiło światu poprawiony projekt wyjątkowego wieżowca w Perth w Australii. Tworząc, REX ściśle współpracował ze studiem Hassell. Nowy projekt, zakładający stworzenie dwóch wysokich wież, powstanie  w dzielnicy biznesowej Elizabeth Quay. Kompleks o nazwie PERTH+ połączy hotel, sklepy, biura i luksusowe rezydencje.

PERTH+, zdj. REX

Najnowszy projekt został już przedłożony władzom. Jeśli zostanie zatwierdzony, a urząd wyda pozwolenie na budowę, projekt REX stanie się najwyższym drapaczem chmur w Perth. Jak zapowiada studio, wieże będą budowane etapami. Architekci mają nadzieję, że wyższa z nich stanie się ikoną miasta, łącząc w sobie elegancję i dynamikę.

PERTH+, zdj. REX

Wieża zdaje się być zbudowana modułowo. Górna, większa część budynku sprawia wrażenie nienaturalnie przesuniętej wobec dolnej, nieważkiej, lewitującej. Konstrukcja ze szkła i stali doskonale wpisuje się w minimalistyczny, nowoczesny styl dzielnicy Elisabeth Quey.

źródło: archdaily.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.