LocHal Library z tytułem Budynku Roku na World Architecture Festival 2019

LocHal Library z tytułem Budynku Roku na World Architecture Festival 2019

Public Library Tilburg, zdj. Stijn Bollaert

Nawiązujący do industrialnej estetyki loftów budynek projektu Civic Architects został doceniony przez Super Jury na tym prestiżowym festiwalu architektury. Tegoroczny zwycięzca został wybrany spośród projektów biur takich jak Heatherwick Studio, CEBRA, Nikken Sekkei i Roger Stirk Harbour + Partners.

Jak piszą autorzy projektu, „LocHal redefiniuje to, jak mają wyglądać i działać biblioteki. […] Budynek służy jako zadaszona przestrzeń publiczna, wspólna przestrzeń dla biblioteki, organizacji artystycznych i współpracowników. Oprócz miejsc na organizację wykładów i wydarzeń publicznych w budynku znajduje się wiele „laboratoriów”, w których odwiedzający mogą poszerzać wiedzę praktyczną z wielu dziedzin”.

Civic_Architects_-_LocHal_Tilburg_-_01_-_Credits_Stijn_Bollaert
Public Library Tilburg, zdj. Stijn Bollaert

„Projekt jest reinterpretacją oryginalnego budynku z 1932 roku. […] Najbardziej rzucającą się w oczy cechą budynku jest jego wielkość. Ma powierzchnię 54 m² i 15 m wysokości, jest imponujący i zachęcający. Hol wejściowy ma formę zadaszonego placu z dużymi ławkami do czytania ułożonymi na sobie jak podia, miejscem wystawowym i kioskiem z kawą. Cała przestrzeń składa się w szerokie stopnie, które mogą być wykorzystane jako miejsce do organizacji wydarzeń dla ponad tysiąca widzów”.

Civic_Architects_-_LocHal_Tilburg_-_14_-_Credits_Stijn_Bollaert
Public Library Tilburg, zdj. Stijn Bollaert

 

Civic_Architects_-_LocHal_Tilburg_-_06_-_Credits_Stijn_Bollaert
Public Library Tilburg, zdj. Stijn Bollaert

źródło: deezen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.