Lotnisko AMAALA

Lotnisko AMAALA

Lotnisko AMAALA, zdj. Foster+Partners

Biura architektoniczne Foster+Partners opublikowało nowe wizualizacje projektu lotniska w Arabii Saudyjskiej. Wizja, która powstała we współpracy z firmą inżynierską Egis wyróżnia się niezwykłą formą inspirowaną krajobrazami Morza Czerwonego oraz pustynnymi mirażami.

Projekt będzie obejmował budynek luksusowego terminalu i wieżę, których projekty zostały stworzone przez Foster+Partners. Główny plan lotniska natomiast został opracowany przez Egis, międzynarodową grupę doradczą i inżynierską. Szacuje się, że z nowo powstałego budynku, którego ukończenie planuje się na rok 2023, skorzysta rocznie około miliona podróżnych.  

Lotnisko AMAALA, zdj. Foster+Partners

„Zbliżając się do lotniska podczas lądowania, podróżni będą mogli podziwiać z powietrza oszałamiającą sztukę lądową. Natomiast wchodząc do terminalu, gości powita elegancki, lustrzany budynek, który zdaje się wyrastać z pustynnego krajobrazu” – mówią architekci.

„Lotnisko odzwierciedli ultra-luksusową atmosferę gościnności AMAALA, zapewniając poczucie ekskluzywności i wyjątkowości; odzwierciedli również wartości, które promuje AMAALA; sztukę, kulturę, wellness i sport, a także styl życia, w którym ogromną rolę odgrywa radość z plaży, morza i słońca” – dodają.

Lotnisko AMAALA, zdj. Foster+Partners

Jak podkreślają zarówno architekci, jak i inwestorzy, doświadczenie płynące z odwiedzenia lotniska, ma przypominać doświadczenie uczestniczenia w spotkaniu prywatnego klubu – podróżni zostaną otoczeni opieką profesjonalnej obsługi, by czerpać maksymalną przyjemność z bezproblemowej i łatwej podróży. Design lotniska uwydatni ideały spółki, oferując gościom oczekiwanie na lot pośród nowatorskiej, wyjątkowej architektury.

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.