Luksusowy wieżowiec OMA, Iyad Alsaki i Reinier De Graafa

Luksusowy wieżowiec OMA, Iyad Alsaki i Reinier De Graafa

Wafra Tower w Kuwejcie, zdj. OMA

Realizacja odważnego projektu w Hessa Al Mubarak w Kuwejcie ruszy w przyszłym roku.

Olbrzymia budowla o nazwie Wafra Tower stanie w nieustannie rozbudowywanej dzielnicy Hessa Al Mubarak, ciągnącej się wzdłuż malowniczego wybrzeża Kuwejtu.

01_Wafra_Tower__Image_by_CGveron_(C)_OMA
Wafra Tower w Kuwejcie, zdj. OMA

Pięciokondygnacyjna, zbudowana z modułów w kształcie litery L wieża zaoferuje swoim najemcom widoki na nabrzeże i miasto. Poszczególne apartamenty zostały rozplanowane tak, by stworzyć możliwość podziwiania bajkowej panoramy zatoki.

09_Wafra_Tower_(C)_OMA
Wafra Tower w Kuwejcie, zdj. OMA

Budowla w Kuwejcie nie tylko wygląda luksusowo. W jej wnętrzu znajdą się przestrzenie biurowe, apartamenty, basen i tarasy. Kreatywnie wykorzystano również „platformę”, na której stoi modułowa wieża. W jej wnętrzu znajdą się przestrzenie co-workingowe i wypoczynkowe.

10_Wafra_Tower_(C)_OMA
Wafra Tower w Kuwejcie, zdj. OMA

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.