Lunawood Urban Challenge

Lunawood Urban Challenge

Plakat wydarzenia

Wielu z nas, patrząc na budynek lub miejski krajobraz, czuje i widzi, że w obecnej formie nie wykorzystuje on swojego potencjału. Myślimy wtedy „Zaprojektowałbym to lepiej!”. Taką możliwość daje udział w konkursie Lunawood Urban Challenge.

Zadaniem, które stawiają przed uczestnikami organizatorzy Lunawood Urban Challenge jest wybranie dowolnego budynku lub krajobrazu i zaprojektowanie go na nowo, kierując się ideałami zrównoważonego budownictwa i projektowania.

„Pomyśl o przestrzeni miejskiej, która dzięki naturalnym, odnawialnym materiałom działa na twoje zmysły i przybliża do natury. Lunawood Urban Challenge zaprasza studentów i uczniów do reinterpretacji środowiska miejskiego […]. W konkursie szczególnie doceniane są oryginalne myślenie, kreatywność i wizualna ekspresja. Celem rywalizacji jest uwidocznienie ogromnych możliwości drewna jako nowoczesnego materiału budowlanego, który pomaga tworzyć zdrowsze i bardziej zrównoważone środowisko. W ten sposób możemy na nowo połączyć naturę z mieszkańcami miast” – możemy przeczytać na stronie organizatora.

Konkurs kierowany jest do studentów kierunków takich jak architektura, projektowanie krajobrazu i pokrewnych. Więcej informacji, kalendarium i zgłoszenia na stronie konkursu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.