Birdhouse ADU
North Arrow Studio, biuro architektoniczne z siedzibą w Austin w Teksasie, zaprojektowało i wybudowało mały dom, który formą i nazwą nawiązuje do karmnika dla ptaków.
Ogłoszono konkurs architektoniczny dla studentów i absolwentów na zadanie pn. „PROJEKT KONCEPCYJNY BUDYNKU REKREACJI INDYWIDUALNEJ O POWIERZCHNI ZABUDOWY DO 70 M2”. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.
Minister Rozwoju i Technologii i Główny Urząd Nadzoru Budowlanego przedstawiają konkurs w ramach projektu Małe budownictwo – duże korzyści. Przedmiotem konkursu jest projekt jednego z trzech obiektów wymienionych w zasadach konkursu.
„Masz pomysł na idealny budynek rekreacyjny? Studiujesz architekturę bądź kierunek inżynierski? Zgłoś swój udział w nowym Konkursie architektonicznym GUNB. Zgłoszenie możesz wykonać indywidualnie bądź w grupie.
Twoja praca konkursowa może być przygotowana dla jednego z wymienionych niżej tematów:
1 - Opracowanie projektu modelowego budynku rekreacji indywidualnej.
2 - Inżynieria budynków rekreacyjnych.
3 - Praca zdalna i sytuacja zagrożenia geopolitycznego” – piszą organizatorzy.
Do konkursu można zgłaszać się do 31 grudnia 2022. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
North Arrow Studio, biuro architektoniczne z siedzibą w Austin w Teksasie, zaprojektowało i wybudowało mały dom, który formą i nazwą nawiązuje do karmnika dla ptaków.
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. A. Grucy CMKP w Otwocku oraz Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich zapraszają architektów do udziału w konkursie na projekt nowego skrzydła Szpitala, który pozwoli lekarzom na lepszą, kompleksową opiekę nad pacjentami placówki.
Przez kontrowersje wokół weneckiego La Biennale mogliśmy zapomnieć o obserwowaniu wydarzeń z naszego rodzimego podwórka. A już w ten weekend rozpocznie się wielkie święto projektowania wnętrz, organizowane przez Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie.
Po raz 41. przyznano nagrodę Pritzker Architecture Prize, nazywaną również Noblem Architektury. To prestiżowe wyróżnienie co rok trafia w ręce najlepszych architektów świata. Mamy przyjemność przybliżyć sylwetki i realizacje tegorocznych laureatek.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.