Małe domy od Common Knowledge

Małe domy od Common Knowledge

Tigín Tiny Homes, zdj. Common Knowledge

Irlandzkie przedsiębiorstwo Common Knowledge połączyło siły z producentem konopi Margent Farm, aby zaprojektować niskoemisyjny mikrodom. Jak twierdzą twórcy projektu, może on być rozwiązaniem problemów związanych z kryzysem mieszkaniowym, którego skutki coraz wyraźniej widać w większości dużych miast Europy.

Zaprojektowane przez firmę Common Knowledge Tigín Tiny Homes nawiązują do prostej formy przyczep kempingowych. Zbudowane z naturalnych materiałów, w tym falistych paneli okładzinowych z konopi Margent Farm, korka i naturalnego kauczuku, domy zachwycają minimalizmem.

Tigín Tiny Homes, zdj. Common Knowledge

 

Twórcy projektu zadbali o to, aby zapewnić nabywcom i inwestorom maksymalną wolność wyboru -  mogą oni zakupić jeden z gotowych mikrodomów o powierzchni 20 metrów kwadratowych, albo nabyć jedynie części i postawić go samemu. Takie rozwiązanie pozwoli inwestorom na dostosowanie domku do swoich potrzeb.

Tigín Tiny Homes, zdj. Common Knowledge

 

Twórcy projektu uważają, że ​​stworzone przez nich domy to niedrogie rozwiązanie dla tych, którzy chcą uniknąć płacenia wysokiego czynszu i zaciągania gigantycznych kredytów. „The Tiny Home wypełnia lukę między mieszkaniem w wynajmowanym domu a posiadaniem własnego” – powiedział Harrison Gardner z Common Knowledge. „Rzeczywistość w przypadku wielu ludzi jest taka, że ​​nie stać ich na dom, do którego można od razu się wprowadzić. Mogą sobie pozwolić tylko na taki dom, który wymaga dużo pracy, a nie stać ich na inwestycje w prace remontowe przy jednoczesnym opłaceniu czynszu” – dodał.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.