Mały konkurs dla małych architektów

Mały konkurs dla małych architektów

Poznański oddział SARP zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym do udziału w konkursie plastycznym. Inspiracją dla małych dzieł sztuki mają być zabytkowe kamienice Poznania.

Picasso powiedział kiedyś, że wszystkie dzieci są urodzonymi artystami. Jako architekci chcemy wspierać kreatywność młodych ludzi, a do tego zachęcić do spojrzenia na kamienice poznańskiego Starego Rynku jako inspirację do stworzenia czegoś niebanalnego” – pisze Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań w ogłoszeniu dotyczącym konkursu architektonicznego dla najmłodszych Poznańskie Kamienice.

„Zapraszamy przedszkolaki do kolorowania oraz dzieci klas szkoły podstawowej do narysowania, namalowania, wycięcia lub wyklejenia kamienic. Jako wzór podajemy kamienice ze Starego Rynku w Poznaniu, ale oczywiście każdy może wybrać swój obiekt” – możemy przeczytać w ogłoszeniu.

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem Facebooka SARP. Prace może głosić dorosły opiekun. Spośród zgłoszonych propozycji zostaną wybrane 4 najlepsze, których twórcy otrzymają nagrody książkowe i dyplomy. Konkurs ma potencjał, by zachęcić najmłodszych do świadomego patrzenia na architekturę, rozbudzić w nich kreatywność i umiejętność wnikliwej obserwacji świata.

Więcej informacji na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.