Marina Apartments projektu David Chipperfield Architects

Marina Apartments projektu David Chipperfield Architects

Marina Apartments, zdj. David Chipperfield Architects

David Chipperfield Architects i Enzo Enea zaprojektowali luksusowe osiedle mieszkaniowe nad brzegiem jeziora Scharmützelsee w Niemczech. Projekt, nazwany Marina Apartments, powstał dla niemieckiej firmy architektonicznej Artprojekt Group.

Apartamenty Marina inspirowane są tradycją XX-wiecznych bloków z początku berlińskiego modernizmu. Apartamenty składają się z pięciu sześciennych konstrukcji w sosnowym lesie znajdujących się nieopodal jeziora. David Chipperfield podkreśla, że budynków jest kluczowa dla całości projektu. Architekt powiedział nawet, że jest ona ważniejsza niż sama architektura.

Marina Apartments, zdj. David Chipperfield Architects

 

Nowa inwestycja zapewni 45 luksusowych apartamentów, rozłożonych na pięć wielopiętrowych konstrukcji. Ich znakiem rozpoznawczym będzie szalunek elewacyjny z ciemnego drewna, naturalny kamień na elewacjach oraz tradycyjne dwuspadowe dachy. Budynki zostaną wyposażone w duże, przestronne okna i przeszklenia, które pozwolą na podziwianie starannie zaprojektowanego przez firmę Enzo Enea krajobrazu, otaczającego apartamentowiec – parku oraz przystani przy jeziorze.

Marina Apartments, zdj. David Chipperfield Architects

 

Projektując krajobraz, Enzo Enea chciał stworzyć zainscenizowany krajobraz w samym środku sosnowego gaju. „Projekt terenu opiera się w dużej mierze na obsadzeniu otoczenia klonem japońskim, zmieniając charakter zieleni poprzez kontrast obecnych na działce sosen z kolorowym ornamentem liści. Niższe fale grabów poprowadzą gościa po krętych ścieżkach na terenie posesji. Małe prywatne oazy spokoju z wyspami do siedzenia zostały stworzone do godzin relaksu i odpoczynku, powstaną także miejsca na ognisko i grilla oraz gier zespołowych”.

Rozpoczęcie budowy Marina Apartments planowane jest na początek 2021 roku.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.