Dom z trawą na dachu
Czeska pracownia architektoniczna RO_AR zaprojektowała dom, który pokryty jest dachem z trawy. Obiekt położony w zachwycającym otoczeniu pozwoli użytkownikom na bliskość z naturą i odpoczynek od zgiełku.
Jak zmienić dawną przestrzeń o charakterze przemysłowym w pięknie zaprojektowany, funkcjonalny miejski ogród? Na to pytanie odpowiadają projektanci paryskiego Jardin Mécano.
Biura SLA i BIECHER ARCHITECTES, wygrały międzynarodowy konkurs na projekt przekształcenia dawnych kolei Ordener-Poissonniers w 18. dzielnicy Paryża w piękną i dobrze funkcjonującą przestrzeń publiczną.
Zgodnie ze zwycięską propozycją, na działce o powierzchni 3,7 hektara znajdzie się 1000 nowych mieszkań, duże parki publiczne, biura, teatr, szkoła publiczna, budynki przemysłowe, strefa gastronomiczna i strefa zrównoważonego rolnictwa miejskiego. Nowa przestrzeń będzie nosiła nazwę Jardin Mécano lub Mechanical Garden.
Projekt, który ma zostać ukończony w 2024 r., jest wynikiem potrzeby przekształcenia nieprzyjaznych planecie obszarów przemysłu ciężkiego w nową przestrzeń neutralną pod względem emisji gazów cieplarnianych.
Podejście projektantów nie polega na wymazaniu z pamięci mieszkańców Paryża obecności przemysłowego obszaru, lecz stworzeniu dla niego sąsiedztwa „naturalnego i czystego” ekosystemu poprzez dodanie zielonych przestrzeni i architektury przyjaznej dla środowiska naturalnego.
źródło: archdaily.com
Czeska pracownia architektoniczna RO_AR zaprojektowała dom, który pokryty jest dachem z trawy. Obiekt położony w zachwycającym otoczeniu pozwoli użytkownikom na bliskość z naturą i odpoczynek od zgiełku.
Studio architektoniczne MVRDV zaprojektowało pawilony wystawowe dla holenderskiego Muzeum Van Gogha. Obiekty zostaną zaprezentowany na Biennale w Wenecji w 2024 roku. Pawilon pod nazwą Van Gogh Homeland został zaprojektowany z myślą o pokazaniu miejsc, w których pracował i żył słynny artysta.
Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie Board, którego przedmiotem jest projekt hostelu dla uczniów w Nepalu.
Przedmiotem Konkursu jest wykonanie koncepcji budynku lub zespołu budynków restauracji Zatoka Buntu, zlokalizowanego między ul. Wita Stwosza, ul. Henryka Sienkiewicza, ul. Władysława Stanisława Reymonta a Pasażem Antoniego Nurzyńskiego w Skierniewicach. Dokładne wytyczne w zakresie lokalizacji projektowanego obiektu przedstawiono w załącznikach do Regulaminu konkursu" - piszą organizatorzy.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.