Meeting Point MEXTRÓPOLI 2020

Meeting Point MEXTRÓPOLI 2020

Plakat wydarzenia

Nie ma już chyba najmniejszych wątpliwości, że trwająca od niemal roku pandemia koronawirusa trwale odciśnie się na tym, jak będzie wyglądał nasz świat w kolejnych latach. Naturalnym następstwem zmian kształtu i obyczajów społeczeństw będą również zmiany w wyglądzie i funkcjonowaniu naszych miast, miejsc pracy i domów. Próby zaprojektowania post-covidowych obiektów widzimy już od pewnego czasu, w ramach badań na tym, które z wykształconych podczas czasu kwarantanny przyzwyczajeń pozostaną z nami na dłużej, a które odejdą w niepamięć wraz z niesławnym wirusem.

Podobne zadanie stawia przed swoimi uczestnikami konkurs Meeting Point MEXTRÓPOLI 2020. Wytyczne konkursu są niezwykle ogólne, co pozwoli uczestnikom na swobodną interpretację motywu przewodniego. Uczestnicy będą musieli zaprojektować publiczne miejsce spotkań, które ułatwia zachowanie tak ważnego podczas pandemii dystansu społecznego.

W rywalizacji mogą brać udział zarówno osoby prywatne, jak i całe zespoły uczestników. Konkurs adresowany jest zarówno do profesjonalistów – architektów i urbanistów, jak i studentów kierunków projektowych. Dla zwycięzców przewidziano trzy nagrody pieniężne. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma 100.000 meksykańskich peso, drugiego – 50. 000, a trzeciego – 25.000. Rejestracja potrwa do 4 stycznia 2021.

Więcej informacji, regulamin i kalendarium znajdują się na stronie organizatora (FAQ w języku angielskim w punkcie 6).

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.