Melania Trump ujawnia projekty Tennis Pavilion na terenie Białego Domu

Melania Trump ujawnia projekty Tennis Pavilion na terenie Białego Domu

Tennis Pavilion, zdj. twitter.com/flotus [Melania Trump]

Pierwsza dama Stanów Zjednoczonych Melania Trump ujawniła, że ​​na terenie rezydencji prezydenckiej, w pobliżu kortu tenisowego, powstaje pawilon nawiązujący estetyką do neoklasycznego stylu Białego Domu.

Druga miłość Pierwszej Damy

Melania Trump oświadczyła na Twitterze, że trwa budowa pawilonu tenisowego, Budynek, który zastąpi rzadko używaną przybudówkę z toaletami i schowkiem, został zaprojektowany przez National Park Service (NPS). „Jestem podekscytowana, że ​​mogę podzielić się postępami w pawilonie tenisowym [Sic] w @WhiteHouse. Dziękuję utalentowanemu zespołowi za ciężką pracę i poświęcenie” – napisała obok zdjęć prezentujących projekt.

Tennis Pavilion, zdj. twitter.com/flotus [Melania Trump]

Nawiązując do estetyki zbudowanego w roku 1800 Białego Domu, biały pawilon z miedzianym dachem będzie ozdobiony kolumnami i dużymi łukowymi oknami. „Wykorzysta projekt Białego Domu jako inspirację, dlatego zostaną w nim wykorzystane elementy architektoniczne, takie jak kolumnada, duże okna sięgające od podłogi do sufitu i okna wachlarzowe na fasadach”– informują architekci z NPS. Zgodnie z dokumentem NPS, pawilon tenisowy Melanii Trump ma stworzyć estetyczne połączenie między dwoma innymi projektami budowlanymi z inicjatywy poprzednich Pierwszych Dam – Michelle Obamy i Lady Bird Johnson.

Tennis Pavilion, zdj. twitter.com/flotus [Melania Trump]

Warto zauważyć, że Tennis Pavilion nie jest pierwszym przejawem zamiłowania Melanii do architektury i designu. Przed laty rozpoczęła bowiem studia licencjackie z architektury na uniwersytecie w Lublanie. Edukacji, niestety, nie dokończyła – zrezygnowała ze studiów już po pierwszym roku na rzecz rozwijania swojej kariery w modelingu. Przez jakiś czas na oficjalnej stronie internetowej Pierwszej Damy znajdowała się informacja, jakoby była w posiadaniu dyplomu ukończenia studiów uprawniającego do wykonywania zawodu architekta. Fałszywa informacja szybko została zweryfikowana przez odbiorców, a stronę na jakiś czas usunięto.

Melania Trump maksymalnie skupiona nad planami Tennis Pavilion, zdj. twitter.com/flotus [Melania Trump]

źródło: deezen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.