Merdeka 118. Nowa jakość w Kuala Lumpur

Merdeka 118. Nowa jakość w Kuala Lumpur

Merdeka 118, zdj. Fender Katsalidis

W centrum Kuala Lumpur powstaje wieżowiec Merdeka 118, która według planu ma osiągnąć 678,9 metrów wysokości, stając się tym samym drugim najwyższym budynkiem na świecie. Obiekt został zaprojektowany przez australijską firmę architektoniczną Fender Katsalidis.

Wieżowiec Merdeka 118 charakteryzuje się trójkątną, fasetowaną szklaną fasadą, inspirowaną tradycyjnym wzornictwem malezyjskim. Jak mówią twórcy projektu, nowy budynek wraz z otaczającym go parkiem, za którego wizję odpowiada firma Sasaki, będą wyrazem nowej tożsamości miasta.

Merdeka 118, zdj. Fender Katsalidis

 

Wieża znajduje się w niezwykle istotnej dzielnicy Kuala Lumpur, upamiętniającej Deklarację Niepodległości Malezji z sierpnia 1957 roku. „Naszym priorytetem było przede wszystkim poszanowanie tego miejsca i wykorzystanie każdej okazji do stworzenia budynku, który wzbogacił energię miasta i jego bogatą kulturę” - mówi Karl Fender, założyciel praktyki Fender Katsalidis. Projekt Merdeka 118, obejmujący zarówno mieszkania, jak i obiekty handlowe oraz hotel, na nowo definiuje panoramę miasta i wprowadza do historycznie istotnego terenu nową jakość, która symbolizuje dążenie miasta ku rozwojowi. Na szczycie budynku znajdzie się taras widokowy. Jak utrzymują architekci odpowiedzialni za projekt, będzie to najwyżej położony taras w całej Azji Południowo-Wschodniej.

Merdeka 118, zdj. Fender Katsalidis

 

Budowa wieży Merdeka 118 zostanie zakończy się pod koniec 2022 roku.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.