Metropolitan Museum of Art zamknięte

Metropolitan Museum of Art zamknięte

Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, zdj. artnetNews

Zamknięcie muzeum nastąpiło w odpowiedzi na wybuch wirusa COVID-19 w Nowym Jorku, w którym jak dotąd potwierdzono 62 przypadki choroby.

Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku ogłosiło tymczasowe zamknięcie, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa w mieście. Dziś zamknięty zostanie główny budynek przy Piątej Alei, a także filie Met Breuer i Met Cloisters. „Priorytetem Met jest ochrona personelu, wolontariuszy i gości” - powiedział w oświadczeniu Daniel Weiss, dyrektor Met. Dyrektor galerii dodał również, że zamierza przeprowadzić gruntowną dezynfekcję wszystkich budynków, z których korzysta muzeum. Zapowiedział, że wystawy zwiedzać będzie można prawdopodobnie już za kilka tygodni.

Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, zdj. wikicommons

Według „The New York Times”, dwie osoby z obsługi Met wykazywały objawy wirusa, żaden z nich nie został jednak potwierdzony badaniami. „Chociaż nie mamy żadnych potwierdzonych przypadków zachorowań związanych z muzeum, uważamy, że musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić bezpieczeństwo i zdrowie naszej społeczności, a w tej chwili wymaga to od nas zminimalizowania liczby spotkań przy zachowaniu maksymalnej higieny” – powiedział Weiss.

Met jest pierwszym muzeum w mieście, które ogłosiło zamknięcie w odpowiedzi na wybuch pandemii. Inne duże muzea, takie jak pobliski Guggenheim oraz MoMA, pozostają otwarte.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.