Międzynarodowy konkurs architektoniczny The Next 100 Years Project

Międzynarodowy konkurs architektoniczny The Next 100 Years Project

The N100Y Team zaprasza młodych architektów i adeptów sztuki architektury do udziału w międzynarodowym konkursie architektonicznym The Next 100 Years Project. Konkurs ma na celu niesienie pozytywnego przesłania dotyczącego przyszłości i wyłonienie młodych talentów, które mają szansę zapisać się na kartach historii architektury i sztuki.

„COVID-19. Jesteśmy na ostatniej prostej. Nie mówimy o dniach czy tygodniach, bardziej o miesiącach, albo nawet latach. Kiedy już odbijemy od tej katastrofy, świat, który znamy, zmieni się. Wszyscy potrzebujemy oderwania od trudnej rzeczywistości. A jeszcze bardziej potrzebujemy wielkich, marzycielskich, pełnych nadziei pomysłów, które ukierunkują nas na przyszłość. By tego dokonać, musimy ćwiczyć kreowanie śmiałych wyobrażeń i łączenie ich w jedno. Dlatego właśnie powstał ten projekt” – piszą organizatorzy konkursu.

„W naszym projecie zapraszamy architektów do zastanowienia się nad budową nowego, przyjaznego środowiska po pandemii. Możesz to zrobić równie dobrze za pomocą prostego szkicu na serwetce, jak i skomplikowanego rysunku. Możesz zilustrować je w najmniejszym detalu, jak i szeroko zarysować nowe ramy przestrzeni publicznej i prywatnej. Możesz zrobić to ołówkiem, węglem, kredką czy nawet akwarelą – koniecznie jednak musisz zrobić to ręcznie. Do swojej pracy dołącz esej na sto słów, który objaśni szczegóły twojej wizji i przekaże twoje przesłanie” -  dodają.

Sto najciekawszych prac zostanie umieszczonych w książce projektu, którą obejrzeć będzie można w formie wizualnej.

Oprócz edycji architektonicznej, The Next 100 Years Project, ogłosił także oddzielne konkursy na najlepsze wiersze, projekty ubrań i filmy krótkometrażowe.

Więcej informacji na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.