Międzynarodowy konkurs na projekt Krakowskiego Centrum Muzyki

Międzynarodowy konkurs na projekt Krakowskiego Centrum Muzyki

Plakat wydarzenia

Miasto Kraków we współpracy z ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Kraków zaprasza do udziału w dwuetapowym konkursie architektoniczno-urbanistycznym. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie nowego budynku Krakowskiego Centrum Muzyki przy ul. Piastowskiej.

Sala ma być symbolicznym i rzeczywistym domem dla muzyki, sercem muzycznego Krakowa, miejscem rezonowania działalności artystycznej i programowej najważniejszych krakowskich zespołów muzycznych, ale także centrum edukacji muzycznej, profesjonalnej, artystycznej, miejscem przepełnionym duchem innowacji. To tutaj, w KCM, będzie dochodziło do współpracy krakowskiej sceny muzycznej z międzynarodowym obiegiem sztuki, uznanymi sławami. KCM będzie miejscem wpisującym się w sieć europejskich sal koncertowych (np. zrzeszonych w organizacji European Concert Halls Organization ECHO), tu będą się odbywały transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe koncertów i wykonań, miejsce będzie budowało prestiż, markę, reputację miasta, które szczyci się tytułem Europejskiej Stolicy Kultury 2000 i polskiej stolicy kultury” – piszą o swoich nadziejach na organizatorzy.

Od nadesłanych projektów złożone z zespołu specjalistów jury oczekuje niezwykłych walorów akustycznych, wysokiego poziomu estetycznego i artystycznego oraz zaawansowania technologicznego, przy jednoczesnym zachowaniu klasy i szacunku dla tradycji, właściwych instytucji promującej kulturę wyższą.

Zwycięzca konkursu zostanie nagrodzony wynagrodzeniem w wysokości 100 000 PLN oraz zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie na podstawie pracy konkursowej kompleksowej dokumentacji projektowej. Dwa kolejne miejsca otrzymają 60 000 PLN i 40 000 PLN.

Więcej informacji i regulamin znajdziecie na stronie internetowej konkursu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.