Miasteczko akademickie w Dubaju projektu OMA

Miasteczko akademickie w Dubaju projektu OMA

Dubai Knowledge Fund Masterplan, zdj. OMA

OMA i Iyad Alsaka zaprezentowali wizję miasteczka akademickiego w Dubaju. Obiekt został zaprojektowany dla Government of Dubai Knowledge Fund.

Miasteczko uniwersyteckie pomieści 25 oddziałów uniwersytetów z całego świata, instytucji edukacyjnych i centrów badawczych. Na działce o powierzchni 155 hektarów znajdzie się miejsce do nauki i życia dla 24 tysięcy studentów i pracowników naukowych różnych narodowości.

04_Dubai_Knowledge_Fund_Masterplan_-_Site_Plan_(C)_OMA
Dubai Knowledge Fund Masterplan, zdj. OMA

Wizja architektów zakłada podzielenie przestrzeni na 18 kwadratów i prostokątów ułożonych w trzech rzędach. Uzyskana w ten sposób wizualna „szachownica” ciekawie zróżnicuje krajobraz miasteczka. Elewacje budynków, w których mieścić się będą sale wykładowe i internaty będą rzeźbione w ażurowe wzory, nawiązujące do lokalnej kultury.

05_Dubai_Knowledge_Fund_Masterplan_(C)_OMA
Dubai Knowledge Fund Masterplan, zdj. OMA

Na środku kampusu znajdzie się główna droga łącząca poszczególne budynki, a w jej centrum zaś drzewa, krzewy i ławki pozwalające na odrobinę odpoczynku ciężko pracującym naukowcom i studentom.

06_Dubai_Knowledge_Fund_Masterplan_(C)_OMA
Dubai Knowledge Fund Masterplan, zdj. OMA

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.