Movable House. Konkurs
Rusza konkurs na projekt domu dla współczesnego nomada, Movable House. Uczestnicy będą mieli okazję pokazać swoją kreatywność i zrozumienie różnych, często niestandardowych, stylów życia.
OMA i Iyad Alsaka zaprezentowali wizję miasteczka akademickiego w Dubaju. Obiekt został zaprojektowany dla Government of Dubai Knowledge Fund.
Miasteczko uniwersyteckie pomieści 25 oddziałów uniwersytetów z całego świata, instytucji edukacyjnych i centrów badawczych. Na działce o powierzchni 155 hektarów znajdzie się miejsce do nauki i życia dla 24 tysięcy studentów i pracowników naukowych różnych narodowości.
Wizja architektów zakłada podzielenie przestrzeni na 18 kwadratów i prostokątów ułożonych w trzech rzędach. Uzyskana w ten sposób wizualna „szachownica” ciekawie zróżnicuje krajobraz miasteczka. Elewacje budynków, w których mieścić się będą sale wykładowe i internaty będą rzeźbione w ażurowe wzory, nawiązujące do lokalnej kultury.
Na środku kampusu znajdzie się główna droga łącząca poszczególne budynki, a w jej centrum zaś drzewa, krzewy i ławki pozwalające na odrobinę odpoczynku ciężko pracującym naukowcom i studentom.
źródło: archdaily.com
Rusza konkurs na projekt domu dla współczesnego nomada, Movable House. Uczestnicy będą mieli okazję pokazać swoją kreatywność i zrozumienie różnych, często niestandardowych, stylów życia.
Posłowie Ghany oskarżyli prezydenta państwa o bezprawne zatrudnienie architekta Davida Adjaye do zaprojektowania Katedry Narodowej w Akrze. Członkowie rządu wnieśli o zwrot kosztów projektu i budowy do budżetu państwa.
Brytyjska artystka Morag Myerscough stworzyła kolorowy pawilon dla londyńskiej dzielnicy finansowej Canary Wharf. Jak twierdzi autorka, instalacja jest reakcją na złagodzenie ograniczeń związanych z koronawirusem, której celem jest zachęcenie ludzi do bezpiecznego spędzania czasu poza domem.
Koreańskie studio LMTLS przedstawia interesującą propozycję zagospodarowania nieco zapomnianej przestrzeni miejskiej w Seulu. Czy ten falisty, pełen kwiatów krajobraz ma potencjał, by mieszkańców miasta do aktywnego spędzania czasu?
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.